رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

مسئله فرهنگ همچنان دغدغه اول کشور است - نمایش محتوای خبر

 

 

مسئله فرهنگ همچنان دغدغه اول کشور است

مسئله فرهنگ همچنان دغدغه اول کشور است

معاون فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم گفت: مسئله فرهنگ همچنان دغدغه اول کشور است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام والمسلمین سعید روستاآزاد در جشنواره فعالیت‌های فرهنگی خودجوش جوانان لرستانی در خرم‌آباد، اظهار کرد: بحث فرهنگ آن‌قدر مهم است که مقام معظم رهبری که به واقع فرهنگی‌ترین فرد در کشور ما محسوب می‌شود در این زمینه دغدغه دارد که ما باید برای رفع مشکلات فرهنگی بیشتر تلاش کنیم و یقیناً موفقیت در عرصه فرهنگ در گروی همدلی، همکاری و هم‌فکری است.

وی ادامه داد: در دین اسلام علاوه بر مسائل معنوی مسائل مادی نیز جنبه فرهنگی دارد و خداوند متعال در وجود انسان‌ها و در همه صفات آنها وجهه فرهنگی قرار داده است و بدون شک اسلام فرهنگی‌ترین دین است و هیچ دین و مرامی همچون اسلام نگاه عمیق و تیزبینی به فرهنگ ندارد.

معاون فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: جوانانی که حول محور ولی‌فقیه فعالیت فرهنگی انجام می‌دهند توجه داشته باشند که در اسلام آمده است که هر کس بتواند یک نفر را از مشکل و معضلی نجات دهد ثواب و اجر بسیار بالایی خواهد برد.

روستاآزاد به بحث باور به مبانی توحید اشاره و بیان کرد: اینکه بعضی اوقات انسان در مسیر فعالیت‌های فرهنگی احساس یأس و ناامیدی می‌کند به این دلیل است که باور عمق به توحید در وی کم‌رنگ است.

وی بیان داشت: چه کسی باور می‌کرد امام خمینی (ره) در سال 42 تنها و بدون هیچ حامی بزرگی رفتن شاه از مملکت را مطرح کند و کسی این مسئله را قبول نداشت، اما با دل‌گرمی به عنایت خداوند دست از مبارزه برنداشت و بعد از تحمل سختی‌ها و دوری از وطن بالاخره به پیروزی رسید. امروز هم به برکت نفس مقام معظم رهبری است که حزب‌الله لبنان در مقابل رژیم فاسد و جعلی صهیونیستی ایستادگی می‌کند.

معاون فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم یادآور شد: قطعاً اثربخشی فرهنگی در گروی اخلاص و دیدن توحید الهی است و اگر می‌خواهیم در راه خیر باشیم باید خودمان را پاک کنیم و برای موفقیت در کارهای فرهنگی به واقع فرهنگ باید از درون بجوشد و خدای متعال به امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری عنایت داشته و می‌بینیم که برکت فرهنگی امام دنیا را دربرگرفته و جوانان غربی نیز امروز تحت تأثیر مقام معظم رهبری قرار گرفته‌اند.

وی اضافه کرد: در روایات آمده است که اگر می‌خواهید سبک زندگی ایرانی اسلامی بر جامعه حاکم شود باید مردم به خوبی‌های کلام شما علم پیدا کنند و در این صورت حتماً از ما تبعیت می‌کنند و در واقع اگر جملات ما درخشان باشد مورد استقبال مردم قرار خواهد گرفت.

روستاآزاد اظهار کرد: کسانی که افراد دیگری را به جای امیرالمؤمنین (ع) ترجیح می‌دهند آیا چهار جمله توحیدی و نورانی از اینها می‌توانند بیان کنند به واقع بسیاری از علما و بزرگان اهل‌سنت در مقابل ادعیه امام سجاد (ع) خاضع می‌شوند و بزرگی حضرت علی (ع) را قبول دارند.

وی افزود: فعال فرهنگی حرف سست و بی‌پایه و بی‌سند نمی‌زند و فعالیت بی‌ارزشی انجام نمی‌دهد.

معاون فرهنگی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم افزود: با همه تلاش‌های فرهنگی صورت گرفته و هزینه‌های قابل توجهی که در این زمینه شده، همچنان فرهنگ مسئله اول کشور است و در این زمینه مشکلاتی در کشور وجود دارد که دغدغه اصلی مقام معظم رهبری شده است.

وی افزود: در فعالیت‌های فرهنگی دشمنان پشت به پشت هم هستند و یکدیگر را همراهی می‌کنند، اما ما در انجام فعالیت‌های فرهنگی بیشتر فردگرا هستیم، در حالی که راه چاره در موفقیت تعامل و همکاری در زمینه فرهنگی است و تا وقتی که هم‌افزایی صورت نگیرد و مجموعه‌های خودجوش در عرصه فرهنگی وارد نشود همچنان فرهنگ مشکل اول کشور ما خواهد بود و به گفته مقام معظم رهبری جبهه واحد فرهنگی تنها راه از بین بردن مشکلات فرهنگی است.

وی در پایان عنوان کرد: کار فرهنگی موقعی نتیجه می‌دهد که همکاری و همدلی وجود داشته باشد و حسد و کینه در کار وجود نداشته باشد و در کارهای فرهنگی برای موفقیت باید علم را افزایش دهیم و تعامل و همکاری داشته باشیم.