رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

مسئولان اجرایی زنگ خطر بیکاری در بروجرد را جدی بگیرند - نمایش محتوای خبر

 

 

مسئولان اجرایی زنگ خطر بیکاری در بروجرد را جدی بگیرند

مسئولان اجرایی زنگ خطر بیکاری در بروجرد را جدی بگیرند

فرماندار بروجرد گفت: مسئولان ارشد کارگروه اشتغال بروجرد زنگ خطر بیکاری در این شهرستان را جدی بگیرند.

 به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، مسلم پورقاسمیان عصر امروز در کارگروه اشتغال این شهرستان اظهار کرد: بیکاری فراگیر در شهرستان بروجرد به معضلی مهم در برنامه‌ریزی‌های کلان این شهرستان تبدیل شده‌ است.

وی با اشاره به تلاش پیگیر برخی مسئولان در رفع این معضل در شهرستان بروجرد عنوان کرد: هرچند بسیاری از مسئولان همواره از تلاش و برنامه‌ریزی برای مقابله و کاهش بیکاری در جامعه سخن گفته‌اند، ولی واقعیت این است که تاکنون این تلاش‌ها و اقدامات دستاورد چشمگیر و اثرگذار در کاهش و کمرنگ ساختن وضعیت بیکاری در جامعه و در میان جوانان شهرستان بروجرد به همراه نداشته است.

فرماندار بروجرد با تاکید بر لزوم تعامل دستگاه‌های اجرایی در ایجاد مشاغل پایدار در این شهرستان تصریح کرد: علاوه بر عامل ناتوانی و ضعف مدیریت و برنامه‌ریزی، وجود واسطه‌گرایی‌ها و روابط قوم و خویشی و... در استخدام افراد نیز سبب شده که افراد تحصیل کرده بیکار مانده و به جای آنها افراد واسطه‌دار به کار گمارده شوند.

پورقاسمیان با تاکید بر اصلاح ساز و کار به کارگیری نیرو در ادارات دولتی و بخش خصوصی این شهرستان عنوان کرد: نباید صرف داشتن واسطه در اداره و مقامات بالا موقعیت کاری و اشغال برای برخی افراد به وجود آید بلکه باید افرادی که از هر حیث توان انجام امور محوله و دانش آن را در اختیار دارند، به کار گمارده شوند، تا از این طریق بتوان آمار بیکاری را به میزان محسوسی کاهش داد.

وی اجرای تعهدات اشتغال سال 93 از سوی مدیران اجرایی عضو کارگروه اشتغال این شهرستان را ضروری دانست و افزود: متاسفانه آمارها حاکی از آن است که تاکنون آمار ایجاد اشتغال پایدار چندان خوشایند و امیدوار کننده نبوده است و نیازمند اصلاح جدی در این زمینه است.

فرماندار بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم اجرای صحیح اصل 44 قانون اساسی گفت: به دلیل اجرای نادرست قانون اساسی در بسیاری از کارگا‌ه‌های تولیدی و صنایع بخش خصوصی با رکود شدید تولید مواجه بوده‌ایم و اگر روند کنونی ادامه داشته باشد، نه تنها موفق به ایجاد اشتغال در بخش‌های مختلف نخواهیم شد، بلکه به بیکاری بسیاری از افراد مشغول به کار کمک می‌کنیم.

پورقاسمیان با ابراز تاسف از اجرایی نشدن تعهدات اشتغال در سال 93 در برخی دستگاه‌های اجرایی این شهرستان خاطرنشان کرد: به کارگیری نیروهای غیربومی در این شهرستان عامل مهمی در بیکاری جوانان مستعد و فعال این شهرستان است که ضروری است، با تدبیر لازم مانع به کارگیری افراد غیر بومی در این شهرستان شویم.