رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

مسئولان برای ایمن‌سازی نقاط پرخطر در محورهای لرستان اقدام کنند‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

مسئولان برای ایمن‌سازی نقاط پرخطر در محورهای لرستان اقدام کنند‌

مسئولان برای ایمن‌سازی نقاط پرخطر در محورهای لرستان اقدام کنند‌

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان گفت: اگر برای نقاطی که پلیس راه استان مشخص می‌کند بحث ایمن‌سازی و آشکارسازی صورت گیرد تلفات کاهش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، مرتضی چغلوند روز دوشنبه در جلسه کارگروه ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی لرستان که در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: در صورتی که تمامی دستگاه‌های اجرایی استان در ایام نوروز اقدامات خود را به خوبی انجام دهند در کاهش تصادفات یک ساله و همچنین تصادفات ایام نوروز تاثیرگذار است.

وی با بیان اینکه فرهنگ سازی از بدو تولد شکل می گیرد افزود: درصورتی که سازمان‌هایی مانند راهداری، اداره راه و شهرسازی، صدا وسیما و بیمارستان‌ها پای کار باشند و تعهدات جلسات واقعا اجرایی شوند چشم‌انداز آینده لرستان روشنی است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان عنوان کرد: در آذر ماه سال گذشته به دلیل مصادف بودن با ایام اربعین چند تصادف گروهی در لرستان رخ داد که این تصادفات ناشی از استاندارد نبودن خودروها بود.

وی  با تاکید بر اینکه نقش ایمنی خودروها در تصادفات تاثیرگذار است، بیان کرد:  پلیس با تمامی تجهیزات ترافیکی و نیروهای خود به صورت آماده‌باش  در تمام نقاط حادثه‌خیز استان لرستان حضوری ملموس و محسوسی دارد.

چغلوند گفت: در صورتی که پلیس نامحسوس مانند سال گذشته تقویت نشود حقیقتا با مشکل مواجه می‌شویم.

وی تصریح کرد: پلیس راه به تنهایی 20 درصد در کاهش تصادفات تاثیرگذار است و این در حالیست که عواملی مانند فرهنگ سازی، استاندارد خودرو و ایمنی جاده در این امر دخیل هستند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی لرستان با اشاره به اینکه خاکریزها در لبه پرتگاه ها بصورت موقت تاثیرگذار هستند خاطرنشان کرد: اگر برای نقاطی که پلیس راه استان مشخص می‌کند بحث ایمن سازی و آشکارسازی صورت گیرد کاهش تلفات در پی خواهیم داشت.