رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲ آبان ۱۳۹۸

مسئولان برای بهبود وضعیت اشتغال و بیکاری بروجرد تدبیر کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

مسئولان برای بهبود وضعیت اشتغال و بیکاری بروجرد تدبیر کنند

مسئولان برای بهبود وضعیت اشتغال و بیکاری بروجرد تدبیر کنند

امام‌جمعه بروجرد گفت: مسئولان به بهبود وضعیت اشتغال در شهرستان بروجرد توجه بیشتری کنند

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی در دیدار با مدیران دستگاه‌های اجرایی این شهرستان به مناسبت آغاز هفته دولت اظهار داشت: هفته دولت فرصت مناسبی است تا دولتمردان کارنامه یک‌ساله خود را به مردم ارائه داده و بااطلاع رسانی دقیق و صحیح مردم را در جریان خدمات دولت و دولتمردان قرار دهند.

وی افزود: اگر مردم از خدمات دولت و دولتمردان آگاه شوند نسبت به آینده دلگرم شده و با دلگرمی بیشتری درصحنه حضور می‌یابند بنابراین هفته دولت فرصتی مغتنم برای شناسایی نقاط ضعف و قوت دولت است و مردم بهترین ارزیاب در این زمینه هستند چراکه جریان‌ها و گروه‌های سیاسی معمولاً با حب و بغض دست به قضاوت می‌زنند و یا سیاه نمایی و سفید نمایی مطلق می‌کنند.

امام‌جمعه بروجرد با ناپسند خواندن رفتار غیرمنصفانه و غرض‌ورزی علیه دولت در هر زمان عنوان کرد: اگر بناست عملکرد دولت در این هفته مورد ارزیابی قرار گیرد باید باکمال انصاف این اقدام انجام شود و در این راستا باید به نظرات و توصیه‌های رهبر حکیم انقلاب اسلامی که معیار عدالت و انصاف و ملاک رعایت اصول انقلاب هستند، توجه کنیم.

وی مردمی بودن را از توصیه‌های مقام معظم رهبری به مسئولان دانست و تصریح کرد: اینکه برخی وزرا در سفر به استان لرستان تنها به یک بازدید کوتاه کمتر از نیم ساعت اکتفا کرده و به مشکلات مردم در حوزه کاری خود در این منطقه رسیدگی نمی‌کنند معنای واقعی مردمی بودن نیست.

ترابی با تأکید بر لزوم حذف تشریفات از سفرهای استانی و رسیدگی به درد و دل مردم خاطرنشان کرد:  به گفته مقام معظم رهبری مسئولان نباید پست‌های سیاسی اجتماعی را طعمه‌ای برای چپاول کشور بدانند و از این مسئولیت‌ها پلی برای رسیدن به مادیات و ثروت قرار دهند.

وی ارائه آمار واقعی به مردم در هفته دولت را مهم خواند و گفت: مسئولان در مقام بیان خدمات و فعالیت‌های خود به‌گونه‌ای آمار و ارقام دهند که مردم به هنگام مراجعه به واقعیات زندگی آن را کاملاً احساس کنند.

امام‌جمعه بروجرد اعتماد مردم به مسئولان را از سرمایه‌های اصلی نظام دانست و افزود: نباید کاری کرد که این سرمایه بزرگ از بین برود. اگر وضعیت رکود در کشور حاکم باشد پایین آوردن نرخ تورم و تک‌رقمی کردن آن هنر نیست بلکه در صورت رونق اقتصادی این کار قابل‌تحسین است.

وی کاهش تورم، خروج از رکود و بهبود وضعیت اشتغال را از پرتکرارترین توصیه‌های مقام معظم رهبری به مسئولان خواند و گفت: حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم، حمایت از کار و سرمایه ایرانی، غفلت نکردن از دشمنی دشمنان و عدم اعتماد به آن‌ها، انقلابی بودن و انقلابی ماندن، توجه به وضعیت فرهنگی کشور، اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و تولید داخل از دیگر توصیه‌های معظم له به مسئولان نظام است.

ترابی عنوان کرد: باید اقتصاد مقاومتی به گفتمان غالب مردم کشور تبدیل شود و نباید برای حل مشکلات درون کشور نگاهمان به بیرون از کشور باشد و البته با شعار نمی‌توان این امر را محقق کرد بلکه باید باور عمومی مردم به این امر برسد.