رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

مسئولان برای تحقق حقوق خانواده‌های شهدا در ادارات پلدختر اهتمام ورزند - نمایش محتوای خبر

 

 

مسئولان برای تحقق حقوق خانواده‌های شهدا در ادارات پلدختر اهتمام ورزند

مسئولان برای تحقق حقوق خانواده‌های شهدا در ادارات پلدختر اهتمام ورزند

امام جمعه پلدختر گفت: هیچ مسئولی حق کوچکترین تعارض به خانواده و فرزندان شهدا را ندارد و نباید دغدغه فرزندان شهدا اخراج شدن از اداره باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیمپلدختر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد سوری ظهر روز یکشنبه در یادواره 63 شهید دانش‌آموز پلدخترکه هر سالن ارشاد برگزار شد اظهار داشت: شهدا براساس اعتقاد و آموزه‌های دینی حرکت کرده و جان خود را فدای اسلام کرده‌اند.

وی ضمن تشکر از بانیان یادواره شهدا افزود: آموزه‌های دینی و اسلامی به ما می‌گویند زمانی که دینتان به خطر افتادجانتان را سپر بلای آن کنید و اگر در این راه شهید شوید، زنده‌اید و نمرده‌اید.

امام جمعه پلدختر عنوان کرد: شهادت آرزوی مردان خداست،کسانی که عاشقانه زندگی می‌کنند و به خاطر دفاع از دین جان خود را فدا می‌کنند در نزد خدا جایگاه والای دارند.

وی به برجستگی‌های انقلاب اسلامی اشاره و تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران در میان همه انقلاب‌های دنیا برجسته و ممتاز است و برجستگی آن هم به خاطر ماهیت دینی و اسلامی آن است.

سوری خاطرنشان کرد: یکی از تفاوت‌های انقلاب ما به خاطر وجود نیروی انسانی از جمله بسیج است و وجود بسیجیان سبب افتخار است؛ بسیجیان کسانی بودند که براساس بینش دینی حرکت کردند.

وی با اشاره به خصوصیات دفاع مقدس، گفت: جهاد دینی و جهاد دفاعی و اسیر دنیا نشدن شهدا از جمله خصوصیات دفاع مقدس است.

امام جمعه پلدختر اظهار داشت جهاد دینی زمانی است که انسان احساس می‌کند باید جان خودش را فدای دینش بکند؛ امام حسین (ع)جان خودش را برای اینکه دین اسلام به زمان پیغمبر (ص) برگردد و اسلام احیا شود، فدای دین کردند.

وی با بیان اینکه جهاد ما جهاد در راه خدا بود، عنوان کرد: کسانی که جهادگرند و کسانی که جهادگر نیستند مقامشان در نزد خداوند زمین تا آسمان با هم فرق دارد.

سوری عنوان کرد: بهترین نوع و حالت جهاد جهاد دفاعی است که جلوی دشمن را می‌گیرد زمانی که به کشور یا سرزمینی تجاورز می‌شود بر همه واجب است که از سرزمینشان دفاع کنند همانطوری که ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس در مقابل رژیم بعث عراق دفاع و مقاومت کردند.

وی افزود: در نظام و جهاد مقدس ما بیشترین کسانی که خودشان را به خطر انداختند، فرماندهان بودند.

امام جمعه پلدختر بیان کرد: شهدا هرگز اسیر دنیا نشدن و بر دنیا امیری کردند و آن چیزی که درخاطرات تمام شهدا دیده و نقل شده بریده شدن از دنیا و حرکت به سمت خداست.

وی تصریح کرد: شهدا براساس فرمایشات رهبر انقلاب حرکت کردند و در بحث ولایت‌مداری آن چیزی که شهدا را ماندگار کرده این است که مطیع امر ولایت‌فقیه زمانشان بودند و از ایشان تبعیت می‌کردند.

سوری ضمن تأکید بر اینکه انقلاب ما برای هر سن و صنفی الگو دارد، گفت: خانواده شهدا صاحبان اصلی انقلاب هستند و کسانی که فرزندان شهدا را در ادارات به جرم اینکه مثل آنها فکر نمی‌کنند از ادارات شهرستان اخراج می‌کنند دنبال‌رو دشمن هستند و در جبهه مخالف قرار دارند خون شهدا گواه و ناظر کارهای ماست.

وی با تأکید بر اینکه هیچ مسئولی حق ندارد کوچکترین تعارضی به خانواده و فرزندان شهدا داشته باشد، اظهار داشت: اگر هم کسی راضی به آزار آنها شود در جبهه مخالف قرار دارد شهدا و رهبر انقلاب از این کار راضی نیستند و این حذف کردن‌ها زیبنده شهرستان نیست.

امام جمعه پلدختر عنوان کرد: امیدوارم افراد خاطی به خودشان بیایند و از این کار دست بردارند نباید دغدغه فرزندان شهدا این باشد که نکند فردا از اداره اخراج شوند.