رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۶ تیر ۱۳۹۸

مسئولان به نقض مکرر برجام توسط آمریکا پاسخ قاطع دهند - نمایش محتوای خبر

 

 

مسئولان به نقض مکرر برجام توسط آمریکا پاسخ قاطع دهند

مسئولان به نقض مکرر برجام توسط آمریکا پاسخ قاطع دهند

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان تاکید کردند: مسئولان کشور به موارد مکرر نقض برجام از سوی آمریکا پاسخ قاطع دهند و راه مقابله با گستاخی آمریکا در نقض برجام، توقف اجرای آن توسط ایران است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی در خطبه‌‌های این هفته نمازجمعه بروجرد اظهار داشت: مسئولان کشور هنگامی که بدعهدی آمریکا در نقض توافقنامه برجام را مشاهده می‌کنند باید اجرای برجام را متوقف کنند.

وی با اشاره به موارد مکرر نقض توافقنامه برجام توسط آمریکایی‌ها افزود: در جریان مذاکرات هسته‌ای ایران با کشورهای موسوم به 1+5 بارها و بارها بدعهدی آمریکا به اثبات رسید و مقام معظم رهبری بارها تأکید کردند مواظب آمریکایی‌ها باشید آنها صداقت ندارند و به عهد و پیمان خود وفادار نیستند.

خطیب نماز جمعه بروجرد عنوان کرد: جمهوری اسلامی ایران به همه تعهدات خود عمل کرده حتی در زمانی زودتر از موعد مشخص به تعهداتش عمل کرد ولی در این مدت مدام آمریکایی‌ها برجام را نقض کرده و خصومت و دشمنی خود با ملت ایران را تداوم بخشیدند.

وی طرح محدودیت سفر بدون روادید به آمریکا را از موارد آشکار  نقض توافقنامه برجام دانست و بیان کرد: این طرح در کنگره آمریکا به قانون تبدیل شده و به امضای دوباره می‌رسد که براساس این طرح همه کسانی که از پنج سال گذشته به ایران سفر کرده و یا از این به بعد قصد سفر به ایران را دارند از قانون روادید سفر به آمریکا مستثنی شدند.

ترابی با اشاره به دیگر موارد نقض تعهدنامه برجام توسط آمریکا تصریح کرد: مصوبه اخیر مجلس نمایندگان و سنای آمریکا در مورد وضع تحریم‌های جدید علیه جمهوری اسلامی ایران از دیگر موارد نقض برجام توسط آمریکایی‌ها است؛ ایران برجام را به شرط برداشتن همه تحریم‌ها پذیرفته است اما اکنون نه تنها تحریم‌ها برداشته نشده است بلکه یکسری تحریم‌های جدید در حوزه حقوق بشر و شرکت‌ها و افراد توسط نمایندگان آمریکا وضع شده است.

وی خاطرنشان کرد: موارد متعدد نقض توافقنامه برجام توسط آمریکا در حالی صورت می‌گیرد که در روزهای گذشته 11 هزار کیلوگرم اورانیوم غنی شده که حاصل تلاش 10 ساله دانشمندان هسته‌ای ایران است، به دلیل اجرای برجام از کشور خارج شده است.

امام جمعه بروجرد با تأکید بر اینکه مسئولان کشور باید به موارد نقض برجام پاسخ قاطع و مناسب دهند، گفت: دستور ویژه رئیس جمهور به وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در ادامه برنامه موشکی ایران و تقویت توان موشکی و دفاعی کشور اقدامی مؤثر و قابل تقدیر در این راستا بوده است چرا که باید توان بازدارندگی کشور را ارتقاء بخشیده و برای افزایش آن از کسی اجازه نگیریم.

وی تنها راه مقابله با گستاخی آمریکا در نقض توافقنامه برجام را توقف اجرای آن توسط جمهوری اسلامی ایران دانست و اظهار داشت: تا زمانی که آمریکا به تعهدات خود عمل نکند باید اجرای برجام توسط ایران متوقف شود چراکه اگر بنا باشد ایران به تعهدات خود عمل کند و آنها این تعهدنامه را نقض کنند این مهم به ضرر ایران تمام می شود بنابراین خواسته ملت ایران از مسئولان نظام رعایت الزامات 9 گانه رهبری در قبول مشروط برجام است.

ترابی با اشاره به پایان سال میلادی 2015 و آغاز سال جدید میلادی افزود: متولیان مسیحیت و مدعیان صلح و دموکراسی در حالی میلاد پیامبر بزرگ الهی حضرت عیسی مسیح(ع) و سال نو میلادی را جشن می‌گیرند که عملکرد قابل قبولی در راستای استقرار صلح و عدالت در پرونده خود ندارند و عملکردشان در جهت جنگ افروزی و ایجاد آتش فتنه در میان مسلمانان بوده است.

وی بیان کرد: این روزها از سیاه‌ترین روزهای سران کشورهایی است که مدعی پیروی از آئین مسیحیت هستند، کسانی که بیشترین کینه‌توزی را علیه کشورهای اسلامی به کار بسته و با حمایت از گروه‌های تکفیری تروریستی جنگ نیابتی علیه مسلمانان را شعله‌ور ساخته و منطقه را ناامن کرده‌اند که این ناامنی به آمریکا و اروپا هم سرایت کرده است و این چیزی نیست که خواست پیامبران الهی از جمله عیسی مسیح(ع) باشد.

خطیب نماز جمعه بروجرد با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری از خانواده یک شهید ارامنه در هفته گذشته تصریح کرد: ارامنه ایران در دوران دفاع مقدس دوشادوش برادران مسلمان خود از میهن دفاع کرده و در میان اقلیت های مذهبی ارامنه بیشترین شهید را تقدیم میهن کردند.

وی خاطرنشان کرد: تقدیم 89 شهید، 105 جانباز، 25 اسیر و 4 مفقود الأثر از میان خانواده‌های ارامنه نقش پررنگ آن‌ها را در دوران دفاع مقدس آشکار می‌کند.

ترابی با اشاره به پیروزی‌های اخیر جبهه مقاومت و شکست‌های مکرر تروریست‌ها در عراق، سوریه و یمن گفت: آزادسازی شهر الرمادی عراق از دست تروریست‌های تکفیری پیروزی بزرگی برای دولت و ملت عراق محسوب شده و به هلاکت رسیدن بیش از 1200 تروریست و به اسارت گرفته شدن وزیر دارایی داعش روحیه تروریست‌ها را برای حفظ سایر مناطق اشغال شده از جمله موصل ضعیف و در مقابل روحیه ارتش و نیروهای مردمی عراق را برای آزادسازی موصل دومین شهر بزرگ عراق تقویت کرده است.

امام جمعه پلدختر: رکود و مشکلات اقتصادی مردم را رنج می‌دهد

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد سوری در خطبه‌های این هفته نماز جمعه پلدختر،  به نامه 205 نفر ازنمایندگان مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهوری برای حل مشکلات مردم به ویژه در بحث گرانی‌ها و همچنین تامین معیشت مردم ، اشاره و اظهار داشت: در این نامه نمایندگان ضمن تشکر از رئیس جمهورعنوان کردند رکود در اقتصاد کشور حاکم بوده و مسئولان باید جلوی بسیاری از معضلات را بگیرند.

وی افزود: دولت شعار داده  که کشور از رکود اقتصادی خارج شده است. آیا این موضوع با واقعیات همخوانی دارد؟ مردم این آرامش را باید در سفره خود مشاهده کنند.

امام جمعه پلدختر بیان کرد: دولتمردان باید مشکلات را ببینند و نباید آنها را به مذاکرات و اجرای برجام و امید دادن‌های واهی گره بزنند و در حال حاضر دولت آمریکا با ایجاد مانع‌های متعدد ، مانع تراشی می‌کند بنابراین دولتمردان باید امید به غرب را کنار بگذارند و به اقتصاد مقاومتی بیاندیشند.

وی عنوان کرد: تحریم‌ها مسئله اصلی نیست بلکه باید برای مدیریت چاره‌اندیشی کرد که این مسئله اصلی است و اگر همه مشکلات به گردن تحریم انداخته شود اشتباه است.

سوری با اشاره به برداشت پول‌های بلوکه شده ایران از سوی آمریکا تصریح کرد: پول‌های بلوکه شده حق مسلم مردم ایران است و آمریکا دنبال بهانه هستند بنابراین دشمنی با این ویژگی‌ها قابل اعتماد نیست و دولتمردان ما به این دشمن جانی و مالی هیچ‌وقت اعتماد نکنند.