رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

مسئولان زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کنند/ لزوم رفع بیکاری - نمایش محتوای خبر

 

 

مسئولان زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کنند/ لزوم رفع بیکاری

مسئولان زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کنند/ لزوم رفع بیکاری

امام جمعه موقت خرم آباد با اشاره به اینکه باید همه مسئولان زمینه تحقق اقتصاد مقاومتی را فراهم کنند، بر لزوم برنامه ریزی برای رفع بیکاری در لرستان تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حجت الاسلام قاسم متقی نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه خرم آباد ضمن دعوت همگان به تقوای الهی، به نامگذاری سالجاری به نام «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» توسط مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت: در این راستا همه مسئولان و سران سه قوه باید اقدامات لازم را برای تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری در رابطه با اقتصاد مقاومتی انجام دهند.

حجت الاسلام متقی نیا بیان داشت: مسئولان سه قوه، مدیران و همچنین همه مردم باید این پیام مقام معظم رهبری را جدی بگیرند و زمینه لازم را برای اجرایی شدن سیاستهای اقتصاد مقاومتی فراهم آورند.

امام جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه در سال جاری مسئولان باید مطالبات مردم را در حوزه اقتصادی به طور جدی پیگیری کنند افزود: در این راستا باید الزاماتی که از سوی مقام معظم رهبری در این زمینه مطرح شده از سوی مسئولان عملیاتی شوند.

حجت الاسلام متقی نیا با تاکید بر لزوم اجرای توصیه های مقام معظم رهبری در مورد اقتصاد مقاومتی در سخنرانی ابتدای امسال ادامه داد: این سیاستها و نامگذاری امسال خطاب به سران سه قوه و دستگاههای زیرمجموعه آنها در استانها است.

وی با تاکید بر اینکه این سیاستها و الزامات باید از سوی سران سه قوه مجریه، مقننه و قضائیه اجرایی و عملیاتی شوند گفت: همچنین این سیاستها و برنامه ها باید از سوی دستگاهای زیرمجموعه سه قوه در استان نیز عملیاتی شوند.

امام جمعه موقت خرم آباد با تاکید بر عزم جدی مسئولان استان لرستان برای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و همچنین بهبود معیشت، ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در استان تصریح کرد: مسئولان باید باور داشته باشند که این برنامه ها و سیاستها باید عملیاتی شوند و در این راستا ستاد استانی مرتبط شکل بگیرد.

حجت الاسلام متقی نیا بیان داشت: مردم لرستان منتظر هستند که مسئولان استان برنامه های خود را در سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» برای رفع مشکلات در این بخش اعلام و عملیاتی کنند.

وی در ادامه با اشاره به ۱۳ فروردین ماه روز طبیعت گفت: از همه مردم می خواهیم که وقتی در این روز به طبیعت ورود می یابند فکر کنند که به خانه و منزل خود ورود کرده اند و در حفظ آن بکوشند.

امام جمعه موقت خرم آباد با بیان اینکه نباید به شاخه ها و نهال ها و محیط زیست در این روز آسیب زد، تصریح کرد: انسان به هر اندازه که بتواند در راستای توسعه جنگلها و مراتع حرکت کرده و آن را حفظ کند در پیشگاه خداوند صاحب فضیلت خواهد شد و برعکس اگر کسی حتی نهالی را قطع کند از فضیلت خداوند دور خواهد بود.

حجت الاسلام متقی نیا همچنین خواستار حراست و حفاظت از منابع طبیعی و محیط زیست و برخورد قاطع و جدی با زمین خواری و تغییر کاربری اراضی ملی و مراتع شد.

امام جمعه موقت خرم آباد همچنین به ۲۰ فروردین سالروز شهادت شهید آوینی اشاره کرد و گفت: در این راستا باید یاد و خاطره شهدا و همچنین آرمانهای آنها را زنده نگه بداریم.

حجت الاسلام متقی نیا با تاکید بر اینکه تنها یاد شهدا کافی نیست بلکه باید یار شهدا باشیم ادامه داد: در این راستا مسئولان نیز باید متعهد به آرمانهای شهدا باشند و در مسیر رفع مشکلات و مطالبات مردم قدم بردارند.