رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

مسئولان نظام در مواجه با دشمن باقدرت و صلابت سخن بگویند/ ضعف در مواضع دشمن را گستاخ می‌کند - نمایش محتوای خبر

 

 

مسئولان نظام در مواجه با دشمن باقدرت و صلابت سخن بگویند/ ضعف در مواضع دشمن را گستاخ می‌کند

مسئولان نظام در مواجه با دشمن باقدرت و صلابت سخن بگویند/ ضعف در مواضع دشمن را گستاخ می‌کند

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان در خطبه‌های نماز جمعه تأکید کردند: مسئولان نظام در مواجه با دشمن باقدرت و صلابت سخن بگویند و برخورد منفعلانه نداشته باشند چراکه ضعف در مواضع دشمن را گستاخ می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد ظهر امروز در آئین عبادی سیاسی این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به بیانات ارزشمند اخیر مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان نظام اظهار داشت: معظم له بخش قابل‌توجهی از سخنان خود را به رفع یک توهم و خیال باطل که باعث شده برخی‌ها تصور کنند که می‌توان میان حق و باطل پل زنند اختصاص داد.

وی بابیان اینکه نمی‌توان میان نظام جمهوری اسلامی و استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا وساطت کرد، افزود: تصور برقراری دوستی میان ایران و آمریکا تصوری غلط است و مسئولان نظام نباید برخی کارهای آمریکا در خیانت آشکار به برجام بااینکه بدعهدی این کشور و عدم پایبندی آن‌ها به تعهداتشان مثل روز روشن است را توجیه کنند.

خطیب نماز جمعه بروجرد تصریح کرد: ب رغم تلاش قابل‌تقدیر هیئت مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران تابه‌حال امریکا به هیچ‌یک از تعهدات خود عمل‌نکرده و مسئولان مدام تکرار می‌کنند تحریم‌ها برداشته‌شده درحالی‌که هیچ تحریمی برداشته نشده است و نباید خباثت و بدعهدی دشمن را توجیه کنیم.

وی با تصریح بر اینکه نباید به‌گونه‌ای با مردم صحبت کرد که آن‌ها متوجه خباثت و بدعهدی دشمنان نشوند، بیان کرد: به‌رغم اینکه جمهوری اسلامی ایران به بیش از تعهدات مندرج خود در توافقنامه برجام عمل کرده هیچ‌یک از تعهدات آمریکا تاکنون عملی نشده است. آمریکا هیچ‌گاه دست از دشمنی و خصومت با جمهوری اسلامی ایران برنداشته و نخواهد برداشت چراکه آمریکا با اصل نظام و با حاکمیت اسلام در این کشور و استقلال ملت ایران مخالف است.

ترابی عنوان کرد: این تصور غلطی است که اگر ما از برخی مواضع خود کوتاه بیاییم آمریکا از در دوستی با ایران وارد می‌شود همچنان که رهبر حکیم انقلاب اسلامی به این موضوع اشاره کردند چراکه تا دیروز بهانه آمریکا موضوع هسته‌ای بود حال با برجام این موضوع رفع شده و بهانه توان موشکی را مطرح می‌کنند سال گذشته هم بهانه عدم به رسمیت شناخته شدن حقوق هم‌جنس‌بازان در ایران را مطرح کردند.

وی خاطرنشان کرد: این ساده‌لوحی است که اگر کسی تصور کند اگر کوتاه بیاییم می‌توانیم با آمریکا کنار آمده و مشکلات را حل کنیم در آموزه‌های قرآنی نیز این‌چنین ذکرشده که دشمن با شما می‌جنگد تا شما دست از دینتان بردارید بنابراین زمانی آن‌ها دست از دشمنی با ملت ایران برمی‌دارند که این ملت طوق بردگی آمریکا را به گردن انداخته و از عزت و استقلال و حاکمیت اسلام در کشور دست بردارد.

امام‌جمعه بروجرد با اشاره به بخش دیگری از سخنان معظم له عنوان کرد: ایشان در بخش دیگر از سخنانشان به یاوه‌گویی‌های نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به‌ویژه ترامپ نامزد جمهوری‌خواه اشاره کردند و فرمودند بر اساس دستور اسلام ما نقض برجام نمی‌کنیم اما اگر تهدید نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا به پاره کرده برجام است ما برجام را آتش خواهیم زد.

وی با تأکید بر اینکه لحن و ادبیات گفت‌وگوی مسئولان کشور در مواجه با دشمن به‌خصوص امریکا باید این‌گونه قاطع، صریح و محکم باشد، افزود: مسئولان نظام در مواجه با دشمن باید باقدرت و صلابت سخن بگویند و برخورد منفعلانه نداشته باشد تا دشمن تصور نکند از موضع ضعف سخن می‌گویند.

نقض برجام از سوی آمریکا تعهدات ایران را لغو می‌کند

امام‌جمعه پلدختر نیز در خطبه‌های حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد سوری در خطبه‌های نماز جمعه پلدختر اظهار داشت: افرادی که از برجام تمجید می‌کنند و در بیان نظراتشان مقداری مبالغه می‌کنند باید به موافقان و مخالفان این مسئله گفت که برجام هم نقاط قوت و هم نقاط ضعف دارد.

وی به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص گفته‌های نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا اشاره کرد و افزود: چنانچه آمریکا در قرارداد خود عهدشکنی کند و قرارداد را پاره کند ما قرارداد را آتش خواهیم زد و از آن مهم‌تر وجودش سوزانده خواهد شد.

امام‌جمعه پلدختر بیان کرد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری ما بر جام را امضا کردیم و بر اساس دستور قرآن نیز پای آن ایستاده‌ایم اما اگر طرف مقابل به عهد خود عمل نکرد و قرارداد را نقض کرد ما به‌عنوان مسلمان وظیفه‌داریم آن عهد را به هم بزنیم و دستور آموزه‌های دینی است که باید عهدنامه را کنار زد.

وی رژیم آل خلیفه را غلام حلقه‌به‌گوش آمریکا و رژیم صهیونیستی دانست و عنوان کرد: جنایاتی که رژیم آل سعود در این روزها انجام می‌دهد و اقدام به اعدام و شکنجه نمازگزاران بحرینی کرده نشان سفاهت و نادانی آن‌ها است.

سوری بابیان اینکه جنایت‌هایی که در عالم اسلام و به دست شقی‌ترین انسان‌ها اتفاق می‌افتد و جای تأسف دارد گفت: آل خلیفه و آل سعود اسباب ننگ جهان اسلام  هستند زیرا رژیم آل خلیفه در بحرین جنایت‌های شرم‌آوری را علیه شیعیان به‌ویژه علمای شیعی انجام می‌دهد که باید زمینه نابودی و از بین رفتن چنین حکام بی‌لیاقت به دست خود مردم فراهم آید.