رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

مسئولیت بزرگترین هیئت مذهبی در "نجف" به لرستان واگذار شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مسئولیت بزرگترین هیئت مذهبی در "نجف" به لرستان واگذار شد

مسئولیت بزرگترین هیئت مذهبی در "نجف" به لرستان واگذار شد

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان گفت: استان لرستان عهده‌دار بزرگترین هیئت مذهبی در "مسجد حنانه" شهر نجف است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد سردار مرتضی کشکولی در جلسه ستاد اربعین استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: راه‌اندازی ستاد اربعین در لرستان تصمیمی استانی بود که سپاه استان لرستان نیز در این زمینه پای‌کار آمد.

وی افزود: استان لرستان توانسته موکب‌های بزرگی را برای پذیرایی از زائران پیاده‌روی اربعین بر پا کند به‌طوری‌که در هیچ استانی به این شکل عمل نشده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) استان لرستان  با بیان اینکه بزرگ‌ترین هیئت مذهبی در نجف ایجاد می‌شود عنوان کرد: امسال مسئولیت بزرگ‌ترین هیئت مذهبی را در مسجد حنانه بر عهده‌داریم که از برجسته‌ترین سخنرانان کشور دعوت می‌شود.

وی بیان کرد: سپاه استان لرستان نیز به‌اندازه ادارات کل استان برای ستاد اربعین هزینه می‌کند چون راهی است که انتخاب کرده‌ایم، باید این راه را ادامه دهیم و خسته نشویم.

محمدرضا صفی خانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: سال گذشته برای برپایی موکب اربعین هر چه لازم بود تهیه کردیم و امسال نیز اقلامی که برای خدمات‌رسانی به زائران اربعین نیاز باشد تأمین می‌کنیم.

وی افزود: سال گذشته یک ریال از اعتبارات دولتی در این زمینه هزینه نشد امسال نیز وظیفه‌داریم در راستای راه‌اندازی موکب مهران آنچه موردنیاز است را تأمین کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان با بیان اینکه در حال حاضر 120 تخته پتو در بروجرد تهیه‌شده است عنوان کرد: در بحث موکب مهران هیچ‌گونه نگرانی نداریم؛ اصناف، اتاق بازرگانی و بخش خصوصی در راستای کمک به ستاد اربعین استان اعلام آمادگی کرده‌اند.