جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

مشروعیت نظام رای مردم است - نمایش محتوای خبر

 

 

مشروعیت نظام رای مردم است

مشروعیت نظام رای مردم است

فرماندار الیگودرز گفت: امروزه مشروعیت تمام نظام‌ها به میزان رای مردم بستگی دارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از الیگودرز، ولی‌الله میرزایی‌اصل چهارشنبه شب در جمع نمایندگان فرماندار در حوزه‌های اخذ رای اظهار داشت: انتخابات یکی از دستاوردهای گران‌سنگ نظام جمهوری اسلامی و حق تعیین سرنوشت است.

وی با توجه به جایگاه و اهمیت رأی مردم در انتخابات به فرمایش‌های حضرت امام خمینی(ره) که می‌فرمایند، «میزان رأی ملت است» و مقام معظم رهبری(مدظله‌العالی) که می‌فرمایند، انتخابات حق‌الناس است، اشاره کرد و گفت: مشروعیت هر نظامی به رأی مردم است و امروز به برکت جمهوری اسلامی در همه سطوح مدیریتی رأی مردم مشروعیت و مقبولیت ایجاد می‌کند و همه ما موظف هستیم از این دستاورد حفاظت و حراست کنیم.

فرماندار الیگودرز صیانت از رأی مردم را وظیفه اصلی مسئولان دانست و خاطر نشان کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به‌طور میانگین هر سال یک انتخابات با مختصات بسیار گران‌سنگی برگزار شده است که در همه انتخابات‌ها رعایت دو اصل مهم حاکمیت مردم بر سرنوشت خود و دیگری حق اساسی که برای انتخاب‌کننده و انتخاب شونده در نظر گرفته شده وجود داشته است.

وی افزود: انتخابات یک پروژه ملی است که در اجرای این پروژه مهم شأن مجریان انتخابات جز امانت‌داری چیز دیگری نیست و تکلیف همه ما به عنوان مجریان انتخابات این است که انتخاباتی آزاد، سالم و قانونی برگزار کنیم.

فرماندار الیگودرز با اشاره به اهمیت فرآیند انتخابات بیان داشت: افرادی به عنوان مجریان انتخابات برگزیده شده‌اند که در کار خود توانمند و شایسته بوده و مورد تایید مردم هستند.

میرزایی‌اصل افزود: مجریان انتخابات در مقابل رأی تک‌تک مردم مسئول هستند و نباید حتی یک رأی مخدوش شود، زیرا حق‌الناس است و باید بسیار مراقب بوده و در روز انتخابات با نهایت بی‌طرفی، رعایت وسواس و اجرای قانون نظم و انضباط خاصی در شعبه خود برقرار کرده و ان‌شاءالله با اقتدار و صلابت انتخابات را در سلامت کامل برگزار می‌کند.

فرماندار الیگودرز در پایان اظهار داشت: در انتخابات یک نفر به عنوان نماینده همه مردم انتخاب می‌شود، اگر نگاهش مسئولیت‌پذیری باشد نه تنها نسبت به تک تک افرادی که به او رأی داده‌اند، مسئول است و در مقابل حقوق این افراد باید پاسخگو باشد، بلکه در برابر کسانی که به او رأی نداده‌اند و در برابر همه مردم حوزه انتخابی خود و حتی در برابر همه کشور مسئول است.