رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

مشکلات اجتماعی و فرهنگی پروژه سد کمندان ازنا حل‌وفصل شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکلات اجتماعی و فرهنگی پروژه سد کمندان ازنا حل‌وفصل شود

مشکلات اجتماعی و فرهنگی پروژه سد کمندان ازنا حل‌وفصل شود

استاندار لرستان گفت: مشکلات اجتماعی و فرهنگی سد کمندان ازنا باید حل‌وفصل شود در غیر این صورت ممکن است صورت‌مسئله پاک شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد هوشنگ بازوند در دیدار با مردم روستای کمندان و نمایندگان وزارت نیرو که در محل سد کمندان برگزار شد اظهار داشت: وزارت نیرو متولی سد و مسائل آن است و اگر در راستای اجرای این سد مشکل اجتماعی پیش بیاید استاندار اولین کسی است که باید پاسخگو باشد.

وی به مشکلات مردم روستای کمندان اشاره کرد و افزود: امروز مقرر شد ظرف 45 روز آینده برنامه‌ای تهیه و براساس آن عمل کنیم؛ برای تعیین تکلیف وضعیت مردم این روستا مستندات لازم باید تهیه شود تا بتوانیم ظرف 10 روز آینده نخستین جلسه را تشکیل دهیم.

استاندار لرستان عنوان کرد: تقاضا می‌شود در گزارشی که برای وضعیت این روستا تهیه می‌شود مسائل و مشکلات اجتماعی مردم لحاظ شود بنابراین نباید شرایطی را به وجود بیاوریم تا مردمی که سالیان سال در این منطقه مشغول کشاورزی و دامداری بوده‌اند با مشکل مواجه شوند.

وی بیان کرد: اگر در بحث جابه‌جایی این روستا فشاری به مردم تحمیل شود به حاشیه شهرها مهاجرت می‌کنند که این خود سبب به وجود آمدن بزهکاری اجتماعی در حاشیه شهرها می‌شود که اگر خوب تصمیم بگیریم این اتفاقات نمی‌افتند.

بازوند تصریح کرد: در گزارش ارائه‌شده باید واقعیت‌ها به وزارت نیرو منعکس شود؛ هفته آینده اولین جلسه در این زمینه تشکیل می‌شود تا به یک جمع‌بندی برسیم.

وی خاطرنشان کرد: معاونت عمرانی و مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان مباحث و پیوست اجتماعی این طرح را بررسی کنند؛ در این زمینه منابع مالی موجود و نقدینگی یکی از مواردی است که در تصمیم‌گیری ما بسیار تأثیرگذار است.

استاندار لرستان گفت: در بررسی‌های انجام‌شده باید مشکلات مردم مدنظر قرار گیرد، مشکلات اجتماعی و فرهنگی این پروژه را باید حل‌وفصل کنیم چراکه اگر حل نشود ممکن است صورت‌مسئله پاک شود.