جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

مشکلات بیمه تامین اجتماعی کارگران بروجردی برطرف شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکلات بیمه تامین اجتماعی کارگران بروجردی برطرف شود

مشکلات بیمه تامین اجتماعی کارگران بروجردی برطرف شود

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی بروجرد گفت: برخی کارفرمایان به دلایل مختلف حق بیمه کارگران خود را به موقع پرداخت نمی‌کنند که همین مسئله گاه سبب ایجاد مشکل در بیمه این افراد و خانواده‌های آن‌ها می‌شود که باید این مشکل مرتفع شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، کامران فرشید در جلسه برنامه‌ریزی برنامه‌های هفته کارگر در این شهرستان، اظهار داشت: از کارگران همواره به عنوان ستون اصلی جامعه نام برده می‌شود که حضور فعال آن‌ها در جامعه نقش انکارناپذیری در شکوفایی عرصه‌های تولید، صنعت و رونق‌بخشی به اقتصاد کلان دارد.

وی با اشاره به جایگاه مؤثر کارگران در جامعه امروز، افزود: اتخاذ تدابیری که بتواند در هفته گرامیداشت کارگر بخشی از زحمات این قشر عظیم و سخت‌کوش را جبران کند از ضروریات برگزاری این جلسه است.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بروجرد با تشریح برنامه‌های تدوین شده به منظور گرامیداشت هفته کار و کارگر، بیان کرد: دیدار جامعه کارگری با امام جمعه شهرستان، غبارروبی قبور پاک و مطهر شهدا، شرکت در نماز وحدت‌بخش جمعه و دیدار با خانواده‌های معظم شهدا بخشی از برنامه‌های در نظر گرفته شده به مناسبت گرامیداشت این ایام است.

وی از تجلیل از کارگران نمونه این شهرستان در این هفته خبر داد و عنوان کرد: تجلیل از پیشکسوتان جامعه کارگری، حمایت از زنان سرپرست خانوار و برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی، ورزشی، مذهبی مهم‌ترین برنامه‌های در نظر گرفته شده به منظور گرامیداشت این ایام است.

فرشید نقش کارگران در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی را انکارناپذیر دانست و گفت: در دوران دفاع مقدس جامعه کارگری ایران اسلامی با تبعیت از فرمان امام خمینی (ره) مبنی بر دفاع همه‌جانبه از مرزهای ایران اسلامی توانست برگ زرینی بر افتخارات خود در کشور بیفزاید که این خود نشان‌دهنده حضور تأثیرگذار این قشر در تمامی دوران حساس و سرنوشت‌ساز انقلاب اسلامی ایران بوده است.

وی با تأکید بر ضرورت معرفی اماکن تفریحی و فرهنگی به جامعه کارگری این شهرستان خاطرنشان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های این اداره در راستای قدردانی از زحمات کارگران معرفی و ترغیب کارگران و خانواده‌های آن به استفاده از این اماکن دانست.

رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی بروجرد جامعه کارگری کشور را بازوان توانمند تولید در عرصه‌های گوناگون توصیف و اظهار داشت: در شرایط کنونی که جامعه با بحران اقتصادی در عرصه ‌ای تولید دست و پنجه نرم می‌کند، این کارگران هستند که با تمام توان خود می‌کوشند چرخ تولید در کشور را به حرکت درآورده و مانع توقف آن شوند.

وی از آذین‌بندی معابر این شهرستان در هفته کار و کارگر خبر داد و افزود: این اداره با همکاری سازمان‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نظیر شهرداری بروجرد در این هفته با آذین‌بندی شهر و استفاده از بیانات مقام معظم رهبری در رابطه با اهمیت کار و مقام کارگر به استقبال این هفته می‌روند.

فرشید ارج نهادن به مقام کارگران را از جمله مهم‌ترین اهداف معرفی کارگران نمونه سال دانست و عنوان کرد: همایشی به مناسبت گرامیداشت هفته کار و کارگر در 9 اردیبهشت ماه در سالن دکتر زرینکوب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان با حضور برخی مسئولان کشوری برگزار می‌شود.