رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

مشکلات درمان در پلدختر باید برطرف شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکلات درمان در پلدختر باید برطرف شود

مشکلات درمان در پلدختر باید برطرف شود

فرماندار پلدختر گفت: در حوزه بهداشت شهرستان پلدختر خدمات خوب است ولی در بخش درمان مشکلاتی وجود دارد که باید برطرف شود.‎

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، نورالدین درمنان شامگاه چهارشنبه در جلسه بازدید معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی از حوزه سلامت شهرستان پلدختر اظهار کرد: یکی از مطالبات به حق مردم پلدختر سلامت است، این در حالی است که شاخص‌ترین کار دولت تدبیر و امید طرح تحول سلامت است.

این مسئول یادآور شد: در پلدختر این طرح با اینکه کاستی‌هایی داشته بسیار خوب و راضی‌کننده بوده است، این در حالی است که طرح تحول سلامت افتخار نظام و دولت تدبیر و امید است.

وی افزود: پلدختر در حوزه سلامت پیشرفت‌های خوبی داشته به طوری که قابل مقایسه با برخی از نقاط دیگر استان نیست، بنابراین با توجه به موقعیت استراتژیک پلدختر می‌طلبد که به صورت ویژه به این شهر رسیدگی شود، نه اینکه با محدودیت به این شهر امکانات بدهند، زیرا پلدختر نقطه اتصال لرستان به سه استان مرزی است.

درمنان با اشاره به دغدغه امروز مردم پلدختر در مورد پزشکی قانونی افزود: پزشکی قانونی از سازمان‌های مربوط به قوه‌قضائیه است در ابتدای ورود بنده به عنوان شهرستان پلدختر پیگیر این مسئله شدیم و بیشترین همکاری در این رابطه دانشگاه علوم پزشکی با ما داشت، گلایه ما از رئیس سازمان پزشکی قانونی این است که علیرغم بیان این مشکل و مکاتبه با مراجع مربوطه حتی یک‌بار برای رسیدگی به پلدختر نیامدند.

فرماندار پلدختر تصریح کرد: حال که مشکل کمبود پزشک قانونی برطرف شده، خواسته مشخص و به حق مردم پلدختر آموزش سریع پزشک قانونی است، تا زودتر در این شهرستان مستقر شود.

درمنان با اشاره به خدمات خوب در بخش بهداشت این شهرستان افزود: در بخش درمان مشکلاتی در شهرستان پلدختر وجود دارد، با توجه به امکاناتی که در دست دانشگاه علوم پزشکی استان است، انتظار می‌رود که این مشکلات را برطرف کند.