رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۷ شهریور ۱۳۹۸

مشکلات مسیرهای تردد زائران به مکان‌های زیارتی شهرستان پلدختر برطرف شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکلات مسیرهای تردد زائران به مکان‌های زیارتی شهرستان پلدختر برطرف شود

مشکلات مسیرهای تردد زائران به مکان‌های زیارتی شهرستان پلدختر برطرف شود

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه پلدختر گفت: مشکلات مسیرهای تردد زائران به مکان‌های زیارتی پلدختر برطرف شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، سجاد نیازی در جلسه شورای اداری با محوریت تسهیلات  سفرهای نوروزی شهرستان پلدختر اظهار داشت: امامزاده احمد واقع در جنوب غربی روستای پل تنگ (پاعلم) متعلق به اوقاف این شهرستان بوده که یکی از مشکلات آن  جاده دسترسی است که به دلیل سخت‌گذر بودن آن در بحث تردد زوار با مشکل مواجه است.

وی افزود: سال گذشته جلسه‌ای در این زمینه با حضور مدیر‌کل اوقاف لرستان و مسئولان شهرستان دره‌شهر استان ایلام برگزار شد که از فرماندار وقت و سایر مسئولان ذی‌ربط در پلدختر برای شرکت در این جلسه دعوت به‌عمل آمد ولی در جلسه حاضر نشده و همکاری نکردند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان پلدختر بیان کرد: در این جلسه مصوب شد که جاده دسترسی به امامزاده احمد به دلیل خطرات احتمالی در تعطیلات نوروز مسدود شود که این کار تحقق یافت اما بعضی از زائران از طریق وانت نیسان از پشت خاکریز ایجاد شده عبور و خود را به امامزاده رساندند.

وی عنوان کرد: جاده دسترسی به این امامزاده در اثر وجود پرتگاه‌های متعدد مرگبار و حادثه خیز  از سال 92 و قبل از آن شاهد سقوط وسایل نقلیه از جمله وانت نیسان‌های حامل زوار به درون دره بوده است.

نیازی گفت: در این رابطه پیشنهاد می‌شود که فرماندار شهرستان پلدختر با مدیر‌کل اوقاف استان لرستان در این رابطه رایزنی کند که ما بدانیم که این جاده در ایام تعطیلات نوروز برای تردد زائران مسدود باشد و یا نباشد.

وی به مشکل آب آشامیدنی امامزاده احمد پلدختر اشاره و تصریح کرد: این امامزاده با وجود هزاران زائر در ایام تعطیلات نوروز آب آشامیدنی ندارد که باید این مشکل حل و این مهم مرتفع شود.

وی خاطر نشان کرد: سایر بقاع متبرکه شهرستان پلدختر برای ایام نوروز مشکل خاصی ندارند به‌جز امامزاده سید سهل الدین محمد که این مکان مقدس نیز با تامین امنیت و مشکل آب آشامیدنی مواجه است.