جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

مشکلات نظام بانکی برای کمک به تولیدکنندگان بروجرد برطرف می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکلات نظام بانکی برای کمک به تولیدکنندگان بروجرد برطرف می‌شود

مشکلات نظام بانکی برای کمک به تولیدکنندگان بروجرد برطرف می‌شود

فرماندار بروجرد از رفع مشکلات نظام بانکی برای کمک به تولیدکنندگان خبر داد و گفت: صنعتگران و تولیدکنندگان باید مشکلات خود را به‌صورت کامل منعکس کنند تا این مشکلات پیگیری و حل‌وفصل شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، علی کورانی فر در نشست اتاق بازرگانی همدان با اعضای شرکت حمایت بروجرد که در سالن اجلاس هتل زاگرس برگزار شد با اشاره به ظرفیت‌ها و فرصت‌های بی‌شمار این شهرستان درزمینهٔ همکاری با اتاق بازرگانی استان همدان و رشد و پویایی تولید و رونق هرچه بیشتر کسب‌وکار اظهار داشت: وجوه مشترک بسیاری میان شهرستان‌های همدان و بروجرد وجود دارد ازجمله اینکه هر دو شهر از وجود افراد صنعتگر، صاحب ایده و روشنفکر برخوردارند و می‌توانند با همکاری همدیگر منشأ حرکت و تحول باشند.

وی با تأکید بر ترجیح منافع عمومی شهر به منافع شخصی افزود: شهرستان بروجرد دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای درزمینهٔ گردشگری و صنعت توریسم ازجمله خانه آیت اله بروجردی، پل تاریخی قلعه حاتم شاهکار مهندسی در حوزه آب‌رسانی و بناهای تاریخی بی‌شماری است که می‌تواند زمینه‌ساز مشارکت سرمایه‌گذاران در این حوزه‌ها باشد.

فرماندار بروجرد این شهرستان را مستعد کشت انواع گیاهان دارویی دانست و بیان کرد: درزمینهٔ کشت گیاهان دارویی با توجه به شرایط آب و هوایی معتدل و مطلوب بروجرد می‌توان به دستاوردهای خوبی در این زمینه دست پیدا کرد.

وی از اعلام آمادگی شهرستان بروجرد به‌منظور همکاری همه‌جانبه در تمامی حوزه‌ها با اتاق بازرگانی همدان خبر داد و گفت: مسیر و راه مشارکت اتاق بازرگانی همدان با شهرستان بروجرد در تمامی حوزه‌ها تسهیل و شرایط سرمایه‌گذاری در این شهر فراهم می‌شود.

کورانی فر با مهم برشمردن تولید محتوا در حوزه تکنولوژی خاطرنشان کرد: اقتصاد دیجیتال بهترین راه کسب درآمد و ایجاد شغل پایدار است بنابراین می‌توان این زمینه را به‌عنوان یکی دیگر از راه‌های جذب مشارکت تقویت کرد.

وی از رفع مشکلات نظام بانکی برای کمک به تولیدکنندگان خبر داد و افزود: صنعتگران و تولیدکنندگان باید مشکلات خود را به‌صورت کامل منعکس کنند تا این مشکلات پیگیری و حل‌وفصل شود بر این اساس مشکلات اقتصادی واحدهای تولیدی به‌طور مرتب رصد می‌شود و در حال حل مشکلات آن‌ها به‌منظور راه‌اندازی و احیا مجدد هستیم.

فرماندار بروجرد با تأکید بر اینکه حمایت از تولید و خدمات کشاورزی باید فراتر از شعار باشد و به عمل و اقدام مؤثر ختم شود، تصریح کرد: دولت و بخش خصوصی باید با تعامل و همکاری و هم‌افزایی با یکدیگر و با یک هدف مشترک در نقطه‌ای به هم متصل شوند تا به اهداف تعیین‌شده برسند و در حال حاضر نیز عزم دولت بر این منوال است.

وی لازمه پیشرو و پویا بودن استان را جوشش و حرکت از درون دانست و تأکید کرد: باید حرکت از منشأ آغازشده و منتظر کسی نباشیم که به کمک ما بیاید و مشکلات را رفع کند.

به گزارش تسنیم، این نشست به‌منظور تبادل تجارب شرکت حمایت از تولیدکنندگان صنعت و کشاورزی بروجرد با اتاق بازرگانی استان همدان برگزار شد که در آن هر یک از اعضای شرکت حمایت بروجرد و اتاق بازرگانی همدان به بیان دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در خصوص بهبود رونق تولید و حمایت از سرمایه‌گذاران بروجرد و همدان پرداختند.