رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

مشکلات پرواز خرم‌آباد نجف پیگیری می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکلات پرواز خرم‌آباد نجف پیگیری می‌شود

مشکلات پرواز خرم‌آباد نجف پیگیری می‌شود

رئیس سازمان حج و زیارت کشور با بیان این‌که پیگیر مشکلات پرواز خرم‌آباد به نجف می‌شویم، بیان کرد: در رابطه با مسئله اربعین، چهار کمیته را ما به عهده داریم ولی مسئولیت رسمی آن با وزارت کشور است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، سعید اوحدی در دیدار با استاندار لرستان، با اشاره به این‌که پس ازحادثه منا وضع اجساد خیلی بد بود، گفت: در انتقال اجساد تأخیر اتفاق افتاد ولی کشور ایران تنها کشوری بود که توانست تعداد زیادی از اجساد را به کشور خود بازگرداند.

وی با اشاره به این‌که فاجعه منا یک فاجعه سنگین بود، افزود: داشتن هفت هزار کشته در مسیر 230 متر آمار کمی نیست ولی یک فاجعه بود که اتفاق افتاد.

اوحدی با اشاره به این‌که بیشترین کشته‌ها از استان‌های خراسان رضوی، مازندران، گلستان، فارس و لرستان بودند، بیان کرد: مقام معظم رهبری تأکید زیادی بر زنده نگه داشتن یاد این فاجعه و شهدای آن دارد و ما نیز در این راستا  تلاش خود را داشته‌ایم تا با ایجاد موکب در مرزهای عراق و ساختن نمادی از این فاجعه در سازمان‌های حج و زیارت استان‌ها یاد آن‌ها را زنده‌نگه داریم.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور با اشاره به این‌که 25 نفر از حجاج ایرانی مفقود هستند، عنوان کرد: غیر از 25 نفر مفقودان 37 نفر  در عربستان سعودی دفن شده است.

وی تصریح کرد: روز چهارشنبه به نیشابور سفر کردم در این شهر که بیشترین آمار قربانیان فاجعه را داشته، 53 زن که شوهر خود را از دست دادند هر کدام از این افراد فرزندانی را نیز داشته‌اند واقعا ناراحت کننده است.

اوحدی با بیان این‌که مقام معظم رهبری فرمودند: خاطره منا باید زنده نگه داشته شود، خاطرنشان کرد: کمیته حقوقی با پشتواته سازمان بعثه تشکیل شد که آنها پیگیر کارها می‌شود.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور عنوان کرد: مجموعه‌ای در آمریکا نیز که در حوزه حقوق بشر جدی کار می‌کنند به این موضوع نیز توجه داشته‌اند و بنا است مستندات خود را برای آن‌ها بفرستیم  و کارهایی برای زنده نگه داشتن واقعه منا  انجام داده‌ایم.

وی در رابطه با عکس‌العمل سازمان‌های حقوق بشر، تصریح کرد: اگر یک فرد در یک گوشه دنیا کشته شود این سازمان‌های حقوق بشر چنان سر و صدایی می‌کنند که به گوش دنیا می‌رسد ولی برای این امر مهم حرکتی انجام ندادند به هر حال با پول آنها را می‌خرند.

اوحدی گفت: 32 نفر از جان‌باختگان  زنان اهل سنت بودند که تشخیص هویت آن‌ها بسیار سخت بود.

رئیس سازمان حج و زیارت کشور  با بیان این‌که پیگیر مشکلات پرواز خرم‌آباد به نجف می‌شویم، بیان کرد: در رابطه با مسئله اربعین، چهار کمیته را ما به عهده داریم ولی مسئولیت رسمی آن با وزارت کشور است.