سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

مشکلات کارگران سامان کاشی بروجرد برطرف شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکلات کارگران سامان کاشی بروجرد برطرف شود

مشکلات کارگران سامان کاشی بروجرد برطرف شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با تأکید برلزوم تغییر رویه مدیرعامل کارخانه سامان کاشی در رفع مشکلات بانکی خود گفت: از مدیر این واحد تولیدی انتظار می‌رود به‌صورت جدی‌تری مسائل مربوط به کارخانه سامان کاشی بروجرد و کارگران آن را پیگیری و رفع کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، رضا صفی خانی شامگاه شنبه در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد با اشاره به تلاش برای رفع مشکلات کارخانه سامان کاشی بروجرد اظهار داشت: مشکلات مربوط به این کارخانه دو بار در کارگروه ملی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح شد و علاوه بر این در جلسه هفته گذشته نیز با معاون وزیر کشور در خصوص این کارخانه موضوعاتی طرح و بررسی مطرح شد.

وی عمده مشکل این کارخانه را وجود اختلافاتی بین این واحد تولیدی و بانک سپه در خصوص مطالبات بانک سپه اعلام کرد و افزود: در این جلسات مقرر شد که مشکلات مربوط به این واحد از سوی بانک مرکزی بررسی و ظرف مدت‌زمان یک ماه نتیجه را به کارگروه ملی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان برای اظهارنظر نهایی اعلام کند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان برخی مشکلات این کارخانه تولیدی در شهرستان بروجرد را ناشی از مشکلات داخلی آن دانست و بیان کرد: عدم پذیرش لیست کارکنان و کارگران این واحد از سوی تأمین اجتماعی از مشکلات داخلی این واحد است که طی مصوباتی در این رابطه مقررشده سازمان تأمین اجتماعی مکاتباتی با سازمان تأمین اجتماعی کشور در این زمینه انجام دهد تا مجوز پذیرش لیست کارگران را این واحد را دریافت کند.

وی ادامه داد: با انجام مساعدت‌های لازم از سال گذشته تاکنون لیست‌های کارگران این واحد تولیدی از سوی تأمین اجتماعی پذیرفته‌شده که درنتیجه این امر تعدادی از کارگران بازنشسته شده و به 50 نفر از آن‌ها نیز بیمه بیکاری تعلق‌گرفته است.

صفی خانی با تأکید بر لزوم تغییر رویه مدیرعامل کارخانه سامان کاشی در رفع مشکلات بانکی خود تصریح کرد: از مدیر این واحد تولیدی که خود یکی از مدیران خوب صنعت کاشی در کشور است انتظار می‌رود به‌صورت جدی‌تری مسائل مربوط به کارخانه سامان کاشی بروجرد را پیگیری و رفع کند.

وی با اشاره به فروش بخشی از تولیدات این کارخانه به‌منظور تأمین منابع مالی موردنیاز آن عنوان کرد: تولیدات سامان کاشی بروجرد با توجه به برند شاخص آن در کشور زمینه فروش خوبی دارد که این امر منوط به همکاری مدیرعامل آن در رفع مشکلات بانکی خود است.