رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

مشکل تأمین آب گلزار شهدای مناطق روستایی لرستان برطرف می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکل تأمین آب گلزار شهدای مناطق روستایی لرستان برطرف می‌شود

مشکل تأمین آب گلزار شهدای مناطق روستایی لرستان برطرف می‌شود

معاون آب و فاضلاب روستایی لرستان گفت: مشکل تأمین آب گلزار شهدای مناطق روستایی لرستان در اسرع وقت برطرف می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، بهمن شمشیری شامگاه دوشنبه در جلسه ساماندهی گلزار شهدا لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد در رابطه با تأمین آب گلزار شهدای روستاهای لرستان اظهار داشت: تمامی مکاتباتی که تاکنون  با ما در این زمینه انجام گرفته حدود 120 مورد بوده که کار آن‌ها انجام شده است که متأسفانه بدون متولی واگذارشده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران استان باید اسامی روستاها را مشخص کنند، افزود: به ما نامه زده‌شده که تمامی روستاها گلزار شهدای استان را تأمین آب کنیم درصورتی که ما اطلاعی از مکان این آرامستان‌ها نداریم و  کار تأمین آب روستاهایی که مشخص‌شده و به ما تحویل داده‌شده‌اند را به‌طور کامل انجام داده‌ایم.

معاون آب و فاضلاب روستایی لرستان عنوان کرد: یکی از مشکلات هدر رفت آب ما بحث گلزار شهدا در روستاها است، که رعایت نکردن این موضوع موجب هدر رفت آب در استان لرستان می‌شود.

وی گفت: درصورتی‌که بنیاد شهید و امور ایثارگران استان لرستان لیست و اسامی روستاهای مدنظر خود را در اختیار ما قرار دهد در اسرع وقت اقدام به تأمین آب گلزار شهدای آن‌ها می‌کند.

مراد روشنی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان نیز اظهارداشت:  برای دستگاه‌هایی از قبیل نوسازی مدارس، دانشگاه علوم پزشکی، جهاد کشاورزی و دیگر دستگاه‌هایی که کار عمرانی در روستاها انجام می‌دهند باید سرانه‌ای تعیین شود تا به‌تناسب پروژه محول شده به آن‌ها هریک از دستگاه‌ها ساماندهی تعدادی مزار شهدا را به عهده بگیرند.

وی با اشاره به اینکه بنیاد شهید مسئولیتی در قبال دیوار ساختن در گلزار شهدا ندارد، افزود: کار ما براساس بخشنامه تنها ساماندهی کف است و این در حالیست که متأسفانه فرمانداری، شورای شهر و شهرداری شهرستان الیگودرز بنیاد شهید را مجاب کرده‌اند و پول بنیاد هزینه دیوار شده و مزارها ساماندهی نشده باقی‌مانده‌اند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران لرستان عنوان کرد: گلزار شهدا شهرستان الیگودرز دیوار داشته آن را تخریب کرده‌اند و از نو دیوار ساخته‌اند در حالی که همکاران ما در شهرستان الیگودرز وظیفه نداشته‌اند این کار را انجام دهند و خلاف عمل کرده‌اند.

وی بابیان اینکه در رابطه با ساماندهی قبور گلزار شهدا بنیاد شهید تعدادی ناظر در سطح استان دارد، بیان کرد:بنیاد شهید استان در پرداخت حق‌الزحمه این افراد مشکل دارد.