رونق تولید ملی | جمعه، ۲ اسفند ۱۳۹۸

مشکل جا‌به‌جایی روستای کمندان ازنا پیگیری می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکل جا‌به‌جایی روستای کمندان ازنا پیگیری می‌شود

مشکل جا‌به‌جایی روستای کمندان ازنا پیگیری می‌شود

استاندار لرستان گفت: مشکل جا‌به‌جایی روستای کمندان ازنا را ظرف ۴۵ روز آینده حل‌وفصل می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ازنا هوشنگ بازوند در حاشیه بازدید از سد کمندان ازنا اظهار داشت: مردم روستای کمندان 10 سال است که در این منطقه گرفتارشده‌اند و باید وضعیت آن‌ها تعیین تکلیف شود.

وی افزود: اینکه وزیر نیرو مطرح می‌کند در بالادست سد روستا نباشد ممکن است طرح درستی باشد ولی تاکنون توانسته در سایر نقاط این طرح را اجرایی کند این در حالی است که سد اکباتان همدان که آب شرب را تأمین می‌کند حدود شش روستا به آن چسبیده‌اند.

استاندار لرستان عنوان کرد: جابه‌جایی ساکنان روستای کمندان بدون همکاری با این مردم کار بسیار دشواری است، حدود 13 سال است که مردم این روستا بدون امکانات زیرساختی در این منطقه ساکن هستند و هیچ کاری نمی‌توانند انجام دهند.

وی بیان کرد: متأسفانه در بسیاری از اوقات مشاوران سد فکر مسائل اجتماعی مردم را نمی‌کنند، پروژه‌های عمرانی کشور باید پیوست فرهنگی داشته باشند چراکه پروژه‌هایی که پیوست فرهنگی و اجتماعی ندارند مردم را گرفتار می‌کنند.

بازوند تصریح کرد: از مهندسان و مشاوران انتظار می‌رود در راستای اجرای سد مباحث اجتماعی را موردتوجه قرار دهند؛ در همه کارها نباید تنها به‌عنوان بنگاه اقتصادی نگاه کنیم بلکه باید مسائل اجتماعی نیز لحاظ شود.

وی به مشکلات مردم روستای کمندان ازنا اشاره کرد و گفت: مردم این روستا به دلیل وضعیت پیش‌آمده جلوی درب مجلس و وزارت نیرو اعتراض می‌کنند.

استاندار لرستان در راستای تعیین تکلیف وضعیت مردم کمندان اظهار داشت: باید با وزارت نیرو مذاکره کنیم، من به‌عنوان استاندار وظیفه‌دارم از حق‌وحقوق این مردم دفاع کنم.

وی افزود: ظرف 45 روز آینده قائله 10-15 ساله روستای کمندان را حل‌وفصل می‌کنیم به‌نحوی‌که نقطه نظرات مردم روستا موردتوجه قرار گیرد.