رونق تولید ملی | دوشنبه، ۵ اسفند ۱۳۹۸

مشکل کمبود تجهیزات امدادی شهرداری خرم‌آباد برطرف شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مشکل کمبود تجهیزات امدادی شهرداری خرم‌آباد برطرف شود

مشکل کمبود تجهیزات امدادی شهرداری خرم‌آباد برطرف شود

فرماندار خرم‌آباد کمبود تجهیزات لازم در شهرداری خرم‌آباد را مانعی برای خدمات راستای در مواقع بحران دانست و گفت: متأسفانه در خرم‌آباد به‌اندازه کافی تجهیزات وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حبیب‌الله خجسته‌پور در جلسه شورای عالی مدیریت بحران که در سال جلسات استانداری لرستان برگزار شد به وقوع خسارت سیلاب دو سال اخیر در خرم‌آباد و سایر شهرستان‌های استان اشاره کرد و اظهار داشت: در پی وقوع سیلاب بسیاری از پل‌های استان خسارت دیدندکه موقت تعمیر شدند اما با توجه به مشکلات مالی دستگاه‌های اجرایی لازم است کمک شود تا این پل‌ها به‌صورت دائم تعمیر شوند.

وی بابیان اینکه در پی رخ دادن سیلاب منازل مسکونی، پروژه‌های عمرانی و زیرساخت‌هایی از قبیل آب، برق و تلفن خسارت دیدند، افزود: در شهرستان خرم‌آباد تعدادی از منازل مسکونی خسارت دید اما نتوانستم تسهیلات و کمک بلاعوضی برای بازسازی آن‌ها داشته باشیم که لازم است در این زمینه اعتبار لازم تخصیص یابد.

فرماندار خرم‌آباد کمبود تجهیزات لازم در دستگاه‌های اجرای را مانعی برای خدمات راستای در مواقع بحران دانست و عنوان کرد: متأسفانه در شهر خرم‌آباد به‌اندازه کافی تجهیزات وجود ندارد به‌طوری‌که اگر در یک ساختمان چهار یا پنج طبقه حادثه‌ای رخ دهد نردبان بلندی وجود ندارد.

وی بیان کرد: ازآنجاکه شهرداری خرم‌آباد توان تجهیز ندارد لازم است مسئولان کشوری در این زمینه کمک کنند تا تجهیزات مورد نیاز فراهم شود.

قدرت اله ترابی فرماندار شهرستان دوره چگنی نیز در این جلسه گفت: سیلاب پاییز سال 94 و بهار سال 95 خسارت زیادی به شهرستان‌های استان لرستان وارد کرد اما هنوز اعتباری تخصیص نیافته است.

وی به تخریب شش دهنه پل در استان لرستان اشاره و  اظهار داشت:  با تخریب این پل‌ها حدود شش کیلومتر راه تخریب‌شده و مردم با مشکل مواجه هستند بنابراین انتظار می‌رود که برای رفع این مشکل تمهیدات لازم اتخاذ شود.

فرماندار شهرستان دوره چگنی افزود: با تخریب شدن پلی در شهرستان دوره چگنی یک پل موقت ساخته‌شده که تردد ماشین سبک نیز با مشکل مواجه است بنابراین انتظار می‌رود با تخصیص اعتبار برای احداث پل دائم اقدام شود.