رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

معادن استان لرستان ظرفیت تولید ۱۴ ماده معدنی را دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

معادن استان لرستان ظرفیت تولید ۱۴ ماده معدنی را دارد

معادن استان لرستان ظرفیت تولید ۱۴ ماده معدنی را دارد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان گفت: معادن استان لرستان با ظرفیت تولید بالا توانایی تولید ۱۴ ماده معدنی را دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم آباد، رضا صفی‌خانی شامگاه شنبه در جلسه ستاد تسهیل تولید لرستان اظهار داشت: ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری استان به منظور راهنمایی سرمایه‌گذاران در برخی از بخش‌های مختلف استان لرستان مورد شناسایی و بررسی قرار گرفته است.

وی به طراحی و برنامه این سازمان در خصوص شناسایی فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان اشاره کرد و افزود: می‌توان با اطلاعات جامع و کامل زمینه حضور سرمایه‌گذاران در استان لرستان را فراهم کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان با بیان اینکه استفاده از ظرفیت کلینیک سیار صنعت در استان می‌تواند به رفع موانع تولید در استان لرستان کمک بسزایی کند، عنوان کرد: راه‌اندازی این کلینیک‌ها و استفاده از راهنمایی ومشاوره افراد خبره و مطلع از بازار و صنعت می‌تواند به شکوفایی صنعتی واحدهای تولیدی کمک کند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه معادن استان لرستان بیان کرد: تلاش می‌شود در آینده‌ای نزدیک فرصت‌های سرمایه‌گذاری در معادن استان لرستان از طریق کارشناسان زمین‌شناسی استان شناسایی شده و در اختیار علاقه‌مندان به سرمایه‌گذاری در این بخش قرار گیرد.

صفی‌خانی با اشاره به فعالیت معادن استان لرستان خاطرنشان کرد: معادن استان لرستان با ظرفیت تولید بالا توانایی تولید 14 ماده معدنی را دارد که می‌توان با مطالعات تکمیلی زمینه‌های سرمایه‌گذاری در این حوزه را معرفی کرد.

علی آشتاب مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی لرستان نیز در این جلسه گفت: به دلیل قرار گرفتن برخی از کارخانه‌ها و صنایع بزرگ استان در خارج از محدوده شهرها و شهرک‌های صنعتی این واحدها از محدوده شناسایی خارج هستند بنابراین با راه‌اندازی اندازی کلینیک سیار صنعت در استان لرستان می‌توان نسبت به شناسایی مواتع تولید در آنها اقدام کرد.

وی با تأکید بر لزوم استفاده از مشاوره و راهنمایی کارشناسان در خصوص شناسایی موانع تولید و رفع آنها اظهار داشت: رشد و توسعه صنایع استان لرستان با بهره‌گیری از تجارب و راهنمایی های کارشناسان و افراد خبره در حوزه صنعت و بازار امکان پذیر است که این امر می‌تواند علاوه بر خروج صنایع از رکود به ایجاد اشتغال پایدار در لرستان کمک به‌سزایی کند.