رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۳۰ تیر ۱۳۹۸

معاون اول رئیس جمهور برای حل مشکل"کارخانه سیمان" دورود ورود کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون اول رئیس جمهور برای حل مشکل"کارخانه سیمان" دورود ورود کرد

معاون اول رئیس جمهور برای حل مشکل"کارخانه سیمان" دورود ورود کرد

فرسودگی تجهیزات "کارخانه سیمان" مشکلاتی بر سر راه این صنعت به وجود آورده که برای حل این مشکلات معاون اول رئیس جمهور ورود پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دورود، کارخانه سیمان دورود با قدمتی57 ساله به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین صنایع کشور شناخته‌شده و در سال 38 فعالیت خود را آغاز کرد تا نبض تپنده صنعت لرستان باشد.

کارخانه سیمان دورود، این صنعت پیر که پیشانی صنعت استان لرستان است این روزها حال و روز خوشی ندارد و مسئولان، التیام درد آن را در اجرایی شدن فاز جایگزین(فاز چهار) می‌دانند.

فرسودگی تجهیزات کارخانه سیمان دورود علاوه بر کاهش تولید و عدم فروش محصول سبب مخاطراتی برای کارگران این کارخانه شده است تا آنجا که تیرماه سال 95 یکی از کارگران این کارخانه به علت قطع شدن دست و خونریزی جان خود را از دست داد و کارگر دیگر براثر سوختگی ناشی از حرارت کوره در بیمارستان بستری شد.

با توجه به وضعیت بیکاری استان، حل مشکل این‌گونه واحدهای تولیدی نقش مهمی در ایجاد اشتغال و رونق صنعت منطقه دارد که در این راستا خبرگزاری تسنیم لرستان در گزارشی با عنوان« قدیمی‌ترین صنعت کشور در آستانه ورشکستگی/کارخانه سیمان دورود به تاریخ می‌پیوندد» به این موضوع پرداخت تا مسئولان چاره‌ای برای وضعیت این کارخانه بیندیشند.

مجید کیانپور نماینده مردم دورود وازنا در مجلس در گفت‌وگو با تسنیم در رابطه با مشکلات کارخانه سیمان دورود اظهار داشت:برای رسیدگی به وضعیت کارخانه سیمان دورود روز گذشته یک نامه تقدیم معاون اول رئیس جمهور کردیم که وی در پاسخ مطرح کرد که به طور حتم این موضوع را پیگیری می‌کنم و سعی‌ام بر این است تا این مشکل را برطرف کنم.

وی افزود: از آنجا که سه فاز کارخانه سیمان دورود به دلیل تکنولوژی ساخت قدیمی بوده اکنون هزینه تولید بسیار بیشتر از قیمت عرضه به بازار است.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس  عنوان کرد: شهرستان دورود از دیرباز به دلیل استقرار واحدهای بزرگ تولیدی همچون سیمان به‌عنوان یکی از قطب‌های صنعتی لرستان به شمار رفته و ظرفیت های زیادی در حوزه صنعت دارد.

وی در رابطه با مشکلات کارخانه سیمان شهرستان دورود عنوان کرد: از آنجا که قیمت تمام شده تولید کارخانه سیمان بالا و قیمت فروش پایین است ادامه فعالیت آن توجیه اقتصادی ندارد و تنها گزینه‌ای که برای حیات کارخانه پیش بینی می‌شود احداث واحد جایگزین فاز چهار است.

کیانپور بیان کرد: برای راه‌اندازی فاز چهار کارخانه سیمان دورود مکاتبات زیادی انجام گرفته است به طوری برای حل این موضوع استاندار، وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی و وزیر کشور همه پیگیر هستند تا این کار انجام شود اما صندوق توسعه ملی مطرح کرده چون صنعت سیمان در کشور اشباع شده است سرمایه‌گذاری در این کارخانه در اولویت کار نیست.

وی گفت: ما به دنبال توسعه این کارخانه نیستیم بلکه به دنبال یک واحد جایگزینی هستیم تا با تکنولوژی روز احداث و بتواند قمیت تمام شده را پایین بیاورد.

نماینده مردم دورود و ازنا در مجلس اظهار داشت: امیدواریم این صنعت سیمان که برند و شناسنامه صنعت شهرستان دورود است بتواند کار خود را انجام دهد و بتوانیم کمک کنیم این صنعت همچنان پایدار بماند.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
سلام ریس جمهور،من دیگه از زندگی سیر شدم توی... محمدهادی ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ ۰۹:۵۳

محمدهادی
سلام ریس جمهور،من دیگه از زندگی سیر شدم توی ۳۰سالگی چون ،نه مدرک لیسانس و کارت پایان خدمت بدردم نخورد،بیکار شدم پول نان هم ندارم، چند روز با این وضع اقتصاد و گرانی مصالح کارگری هم نیست،نه دیگه آرزو ازدواج دارم نه خانه و ماشین دار شدن،فقط کمکم کن شاغلم بشم یا بیشتر از این گرسنگی نکشم.شماره تماس من ۰۹۰۳۳۰۵۲۹۲۸_شماره عابربانک سپه۵۸۹۲۱۰۱۰۶۰۸۹۶۴۴۲ هادی قربانی هستم.دیگه روانی شدم بس به هیچ هدفم نرسیدم
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ ۰۹:۵۳