رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲ مرداد ۱۳۹۸

معاون رئیس‌جمهور پروژه آب‌رسانی به ۲۴ روستای لرستان را افتتاح کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

معاون رئیس‌جمهور پروژه آب‌رسانی به ۲۴ روستای لرستان را افتتاح کرد

معاون رئیس‌جمهور پروژه آب‌رسانی به ۲۴ روستای لرستان را افتتاح کرد

پروژه‌های آب‌رسانی به ۲۴ روستای استان لرستان از طریق ویدئو کنفرانس توسط معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد پروژه‌های آب‌رسانی به 24 روستای استان لرستان در راستای اقتصاد مقاومتی عصر امروز از طریق ویدئو کنفرانس توسط اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس‌جمهور افتتاح شد.

علیرضا کاکاوند مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان لرستان درزمینهٔ پروژه‌های آب‌رسانی استان لرستان در راستای اقتصاد مقاومتی اظهار داشت: 29 مجتمع آب‌رسانی و  165 روستای هدف انجام می‌شود که 70 هزار و 574 نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد و آب‌رسانی به 19 تک روستا با جمعیت 16 هزار 237 نفر نیز انجام می‌شود.

وی بابیان اینکه بر اساس سرشماری سال 90، استان لرستان دارای دو هزار و 851 روستا است که هزار و 552 روستا بالای 20 خانوار  است افزود: تعداد روستاهای آبدار بالای 20 خانوار هزار و 504 روستا و تعداد روستاهای تحت پوشش این شرکت هزار و 377 روستا است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان لرستان عنوان کرد: هدف شرکت آبفار استان رساندن شاخص بهره‌مندی استان از 80.61 درصد در ابتدای سال 94 به 85 درصد در سال 95 است، بالا بردن عمر مفید پروژه‌ها، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و به‌کارگیری فناوری‌های جدید است.

وی بیان کرد: ایجاد اشتغال به دلیل فعال بودن پروژه‌ها، بهداشت مردم و توجه به حوزه سلامت، جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و حمایت از تولید داخلی از دیگر اهداف این شرکت است.