جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

معاینه 6 هزار کودک الیگودرزی در طرح تنبلی چشم - نمایش محتوای خبر

 

 

معاینه 6 هزار کودک الیگودرزی در طرح تنبلی چشم

معاینه 6 هزار کودک الیگودرزی در طرح تنبلی چشم

رئیس بهزیستی شهرستان الیگودرز گفت: در طرح پیشگیری از تنبلی چشم، از مجموع 6 هزار کودک معاینه شده، تعداد 43 کودک مشکوک به این بیماری تشخیص داده شده‌اند که برای درمان به مراکز بهداشتی درمانی معرفی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد،  اسفندیار پولادوند صبح امروز در جمع خبرنگاران در الیگودرز اظهار کرد: از آبان ماه امسال تاکنون تعداد 6 هزار کودک 3 تا 6 سال الیگودرزی در طرح پیشگیری از تنبلی چشم (آمبلیوپی) شرکت کرده‌اند که حدود 43 کودک مشکوک به این بیماری تشخیص داده شده‌اند.

وی افزود: این طرح حدود 20 سال در کشور تداوم داشته و امسال با شعار 20 سال پیشگیری از تنبلی چشم برای بهتر زیستن از ابتدای آبان در الیگودرز آغاز شده که از تعداد 43 کودک مشکوک به تنبلی چشم، سه نفر جهت جراحی چشم و 38 کودک نیز جهت سیر مراحل درمانی به مراکز بهداشتی درمانی معرفی شده‌اند.

رئیس بهزیستی الیگودرز افزود: در این طرح به کودکان نیازمند کمک هزینه خرید عینک و یا کمک هزینه جراحی توسط بهزیستی پرداخت می‌شود.

لازم به ذکر است، این طرح در پایگاه‌های سنجش بینایی دولتی و غیردولتی اعم از مهدکودک‌ها، خانه‌های بهداشت، مجتمع‌های تحت نظارت بهزیستی و مراکز قرآنی اجرا شده است.