جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

معضل تکراری سکه‌های تقلبی در لرستان/ ۲ متخلف دستگیر شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

معضل تکراری سکه‌های تقلبی در لرستان/ ۲ متخلف دستگیر شدند

معضل تکراری سکه‌های تقلبی در لرستان/ ۲ متخلف دستگیر شدند

معضل سکه های تقلبی در استان لرستان و کلاهبرداریهای صورت گرفته در این زمینه استمرار دارد تا فرمانده انتظامی الیگودرز از دستگیری دو متخلف در این زمینه خبر دهد.

سرهنگ خدارحم ذلقی فرمانده انتظامی الیگودرز در گفتگو با خبرنگار مهر از دستگیری دو كلاهبردار و كشف ۹۵۵ سكه تقلبی در این شهرستان خبر داد.

وی گفت: ماموران پاسگاه انتظامی «خمه» این فرماندهی حین گشت در سطح حوزه به یک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ مشكوک شدند و آن را توقیف کردند.

فرمانده انتظامی الیگودرز در ادامه گفت: با دستگیری دو متهم، در بازرسی از خودروی مذکور تعداد ۹۵۵ سكه تقلبی كشف شد.

سرهنگ ذلقی با اشاره به اینکه كلاهبرداران از شگردهای مختلف برای به دام انداختن افراد ساده لوح استفاده می كنند گفت: شهروندان باید مراقب حیله های اینگونه افراد باشند و با یک تماس تلفنی که صحبت از یافتن گنج و معامله سكه تاریخی به زبان می آورند فریب نخورند.

بنا بر این گزارش، انتشار خبر کشف سکه های تقلبی در شهرستان ازنا و الیگودرز دیگر به خبر روزمره سایت های خبری تبدیل شده است ولی این موضوع به ذهن متبادر می شود که چرا با وجود اینکه هر روز بر شمار مالباختگان در این روایت تلخ افزوده می شود ولی هنوز کسانی هستند که بدون عبرت گرفتن از دیگران پای در این راه بی سرانجام می گذارند.

بسیاری از این مالباختگان از استانهای مختلف کشور به شهرستانهای ازنا و الیگودرز می آیند تا معامله ای انجام دهند که زندگی شان را از این رو به آن رو کند ولی بعد از اینکه از کلاهبرداران رودست می خورند مستاصل بدون هیچ ردی به پلیس متوسل می شوند.

تعداد دیگری از مالبختگان نیز کسانی هستند که برای تکمیل کلکسیون اشیاء عتیقه خود پای به این معامله می گذارند. آنها جای سکه های هخامنشی و صفوی را در کلکسیون عتیقه جات خود خالی می بینند و حال شنیده اند که می توانند اینجا آن را تکمیل کنند ولی آنها را نیز باید جزو همین جماعت مالبخاته قرار داد.

شرح حال هر کدام از افرادی که در این مسیر پول و مال خود را از دست داده اند انگار درسی نیست که عبرت شود و ما دیگر شاهد هیچ حسرت و فغانی در مسیر جستجوی سکه های تاریخی در وادی سکه های تقلبی نباشیم.

مشکل سکه های تقلبی در استان لرستان به ویژه شهرستان ازنا و الیگودرز شاید محدود به این نقطه جغرافیایی نباشد. در میان مالباختگان می توان نام هایی را دید که به دنبال گنج از قم، تبریز، ارومیه، اصفهان، کرمانشاه و تهران و ...هر نقطه ایران که تصور کنی به مرز لرستان و اصفهان در شهرستان الیگودرز آمده اند تا در این معامله پولهایشان را ببازند و حال با عنوان «مالباخته» باید به دنبال پول از دست رفته شان بدوند.

به هر حال آخرین موردی که این روزها پیرامون سکه های تقلبی مطرح شد دستگیری دو نفر کلاهبردار و کشف بیش از ۹۰۰ سکه تقلبی از آنها بود.