رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

مفاهیم قرآنی در مقابله با جنگ نرم به کار گرفته شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مفاهیم قرآنی در مقابله با جنگ نرم به کار گرفته شود

مفاهیم قرآنی در مقابله با جنگ نرم به کار گرفته شود

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان گفت: امروز نسل جوان به‌شدت تحت تأثیر جنگ نرم است و آسیب می‌بیند پس باید از مفاهیم قرآنی به‌خوبی استفاده کنیم تا جوانان به آینده خود امیدوار شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، جعفر بدری در گردهمایی دانشجویان جدیدالورود دانشکده علوم و قرآن خرم‌آباد که در سازمان تبلیغات اسلامی استان لرستان برگزار شد، اظهار داشت: این دانشکده با کمترین امکانات و در مکان‌های استیجاری فعالیت دارد که وعده‌هایی داده‌شده تا این دانشکده در فضای بهتری فعالیتش را ادامه دهد.

رئیس‌کل دادگستری لرستان با اشاره به اینکه علوم قرآنی لازمه زندگی ماست، عنوان کرد: امروز توجه و دقت به معارف قرآنی در بین خانواده‌های ایرانی جزء ضروریات زندگی است؛ کسانی که با مسائل ناهنجاری‌های اجتماعی سر و کار دارند این مسئله را به‌خوبی درک می‌کنند.

وی با بیان اینکه باید در راستای ترویج معارف قرآنی توجه ویژه‌ای داشته باشیم و معنویات، احادیث، آیات، قرآن و روایات را به نسل جدید منتقل کنیم تصریح کرد: باید از این ظرفیت استفاده کنیم تا آمار ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی که الآن در جامعه با آن مواجه هستیم را مهار کنیم.

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان خاطرنشان کرد: امروز وظیفه‌ داریم معانی لطیف قرآنی را از روایات استخراج‌ کنیم و تفاسیر مفسران بزرگ را مانند علامه طباطبایی که قرآن را به روش‌های علمی برای ما تفسیر کردند مطالعه کنیم.

وی تاکید کرد: ایرانی‌ها در سال‌های سال خدمات بزرگی به اسلام کرده‌اند و در این دوره نیز باید بتوانیم با استفاده و بهره‌مندی از اساتید مجرب در رشته‌های مختلف دین عقلانی قابل قبولی به مردم ارائه دهیم، برداشت صحیحی از قرآن و دین که بتواند برای پیشرفت جامعه محرک و در بین نسل  جوان امید ایجاد کند.

وی اظهار داشت: امروز نسل جوان به‌شدت تحت تأثیر جنگ نرم است و آسیب می‌بینند،ناامیدی در زندگی، آمار خودکشی‌ها و ناهنجاری‌ها  واقعاً نگران‌کننده است که باید از این  مفاهیم قرآنی به‌خوبی استفاده کنیم تا جوانان به آینده خود امیدوار شوند و همان‌طور که دنیا را با دید مذهبی دیدم دنیا را با آن دید ببیند تا مسائل و مشکلات را برای خود  آسان کنند.

رئیس‌کل دادگستری استان لرستان افزود: اگرچه مسائل و مشکلات اقتصادی خیلی‌ها را گرفتار کرده ولی اگر دید قرآنی و دینی همان‌طور که بزرگان ما و مراجع نسبت به احادیث دارند داشته باشیم تمام مشکلات را  پشت سر می‌گذاریم بدون اینکه آسیبی به زندگی اجتماعی ما وارد شود.