رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

مقابله با توزیع مواد مخدر در بروجرد نیازمند همکاری تمام سازمان‌ها است - نمایش محتوای خبر

 

 

مقابله با توزیع مواد مخدر در بروجرد نیازمند همکاری تمام سازمان‌ها است

مقابله با توزیع مواد مخدر در بروجرد نیازمند همکاری تمام سازمان‌ها است

فرمانده انتظامی بروجرد گفت: حضور معتادان پرخطر و خرده‌فروشان مواد مخدر در بافت‌های قدیمی بروجرد امنیت این قسمت‌ها را با مشکل جدی مواجه کرده که مقابله با این امر نیازمند همکاری تمام سازمان‌ها است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: بازدید و سرکشی به مناطق مختلف این شهرستان به منظور برقراری امنیت اجتماعی و مقابله با زورگویان و افرادی که اقدام به قمه کشی می‌کنند از فعالیت‌های مهم نیروی انتظامی بروجرد در سال جاری است.

وی با درخواست از شهروندان بروجردی به منظور همکاری با پلیس برای برقراری امنیت در محله‌های این شهرستان، بیان کرد: شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده جرائم این‌چنینی مراتب را فوراً با پلیس 110 در میان بگذارند.

فرمانده انتظامی بروجرد عنوان کرد: بیشتر مجرمین به منظور فرار از پلیس از وسیله راحت و روانی همانند موتورسیکلت استفاده می‌کنند که در این راستا موتورسیکلت مجرمینی که اقدام به مخدوش کردن امنیت اجتماعی می‌کنند، توسط پلیس متوقف می‌شود.

دلیری با تأکید بر اجرای درست تمامی قوانین انتظامی در شهر، افزود: هرگونه کوتاهی در این خصوص مجرمین را در ارتکاب جرائم خود جسور کرده و از هر شیوه‌ای برای گریختن از پلیس استفاده می‌کنند.

وی رضایتمندی شهروندان را ضامن اجرای طرح‌های پلیس در شهر دانست و خاطرنشان کرد: تردد موتورسیکلت‌هایی که به هر عنوان در سطح شهر برای شهروندان ایجاد مزاحمت می‌کنند متوقف‌شده اما هیچ‌گاه با افرادی که از این وسیله به عنوان وسیله ارتزاق خود استفاده می‌کنند مقابله نمی‌شود.

فرمانده انتظامی بروجرد گفت: تنها در صورتی که تردد یک موتورسیکلت با پلاک مخدوش و یا خم‌شده باشد و یا حتی وسیله نقلیه‌ای بدون قفل کنار خیابان پارک و رهاشده باشد، این وسایل نقلیه توسط پلیس ضبط و کنترل می‌شوند.

دلیری ایجاد امنیت در شهر را در گرو اجرای قوانین امنیتی دانست و افزود: انجام اقدامات پیشگیرانه نظیر آنچه تشریح شد، ممکن است بخشی از آن رضایت برخی شهروندان را به دنبال نداشته باشد اما شهروندان باید بدانند که همه این اقدامات تنها به منظور برقراری امنیت در سطح شهر انجام می‌شود.

وی اظهار داشت: حضور انبوه معتادان پرخطر و خرده‌فروشان مواد مخدر در بافت‌های قدیمی شهر امنیت این قسمت‌ها را با مشکل جدی مواجه کرده که تنها با نظارت نامحسوس پلیس در این مناطق نمی‌توان کاری از پیش برد بلکه رفع این معضل اقدامی اساسی و عاجل توسط دستگاه‌های مرتبط را می‌طلبد.