رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

مقابله با داعش تصمیمی تاثیرگذار در مبارزه با تروریسم است - نمایش محتوای خبر

 

 

مقابله با داعش تصمیمی تاثیرگذار در مبارزه با تروریسم است

مقابله با داعش تصمیمی تاثیرگذار در مبارزه با تروریسم است

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس گفت: مقابله با داعش یک تصمیم تاثیرگذار در مبارزه با تروریسم در منطقه است.

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در بروجرد اظهار کرد: به رغم تبلیغاتی گسترده‌ای که آمریکا انجام داد و با توجه به اعتراف آنها در بی‌ثمر بودن این تبلیغات، آنها هیچ اراده‌ای از خود در دفع فتنه داعش نشان ندادند.

وی با بیان اینکه داعش یک پدیده خطرناک برای تمام جهان است، افزود: مبارزه با داعش ضروری است، بنابراین تصمیم روسیه تصمیم کاملا منطقی است و جمهوری اسلامی ایران هم از این تصمیم روسیه در مقابله با داعش حمایت خود را اعلام کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس تصریح کرد: تصمیم مقابله با داعش یک تصمیم تاثیرگذار در مبارزه با تروریسم است که در صورت تعمیم حیطه اقدامات روسیه به عراق بر اساس در خواست دولت عراق این تاثیرگذاری در تضعیف و از میان رفتن تروریست‌ها می‌تواند اثر بسیار گسترده و مطلوبی بگذارد.

وی با اشاره به تحویل موشک‌های S300 توسط روسیه به جمهوری اسلامی ایران خاطرنشان کرد: براساس اطلاعات رسمی منتشر شده توسط روس‌ها، مبنا بر تحویل این سامانه به ایران است و روند اجرایی خود را برای تحویل می‌گذراند.

بروجردی با اشاره به اینکه این سامانه یک سامانه برد بلند است، افزود: با توجه به اینکه هواپیماهای مدرن از ارتفاعات بسیار بالا در تهاجم عمل می‌کنند، بهره‌گیری از این سامانه می‌تواند در امن‌تر شدن فضای کشور تأثیر ویژه داشته و پدافند هوایی علیه دشمن احتمالی در ارتباط با فضای کشور را کامل می‌کند.

وی با اشاره به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص روابط ایران با آمریکا گفت: بیانات رهبر انقلاب یک دستور حکومتی است و بسیار هم به‌جا و به‌هنگام اعلام شد، چون واقعیت این است که آمریکایی‌ها هیچ تغییری در دشمنی خود نسبت به ملت ما و نظام جمهوری اسلامی ایران انجام ندادند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجه مجلس بیانات مقام معظم رهبری را یک محور بسیار مهم و لازم‌الاجرا در عرصه سیاست خارجی دانست و تصریح کرد: این قاعده که از گذشته هم وجود داشته با این دستور و نظر مقام معظم رهبری استواری بیشتری پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه سعودی‌ها آنچه در یمن انجام می‌دهند، یک جنایت جنگی است، گفت: کشتار بیش از 5 هزار کودک که صدای سازمان ملل و دبیر کل این سازمان را هم در آورد و حدود 20 هزار مجروح و 13 هزار شهید آن هم در کشوری که قدرت دفاع از خود و پدافند ندارد، یک نسل‌کشی گسترده است که عربستان در یمن به عنوان یک کشور اسلامی در حال انجام آن است.

بروجردی بیان کرد: عربستان در این عملیات ماهیت واقعی خود را نشان داد که به دنبال منافع آمریکا و رژیم صهیونیستی در منطقه است و دقیقا در مقابل منافع جهان اسلام و کشورهای اسلامی قد علم کرده است.