رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۸ اسفند ۱۳۹۸

مقابله جدی با مظاهر هنجارشکنی در بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

مقابله جدی با مظاهر هنجارشکنی در بروجرد

مقابله جدی با مظاهر هنجارشکنی در بروجرد

فرمانده انتظامی بروجرد گفت: تدابیر امنیتی تشدید شده و با مظاهر هنجارشکن در شهرستان بروجرد مقابله جدی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، علیرضا دلیری در جمع خبرنگاران این شهرستان، اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون با تدابیر برنامه‌ریزی و سازماندهی‌ شده در استان لرستان وقوع انواع جرائم 24 درصد در شهرستان بروجرد کاهش‌ یافته است.

وی با اشاره به افزایش 101 درصدی انواع کشفیات در حوزه جرائم مختلف، افزود: کاهش انواع جرائم هم‌چون سرقت، قتل نزاع‌های دسته‌جمعی، کلاهبرداری و سوءاستفاده مالی، حمل سلاح و مواد مخدر در سایه تشدید تدابیر امنیتی در این شهرستان کاهش محسوسی داشته است.

فرمانده انتظامی بروجرد با اشاره به افزایش کشفیات مواد مخدر در سال 94، عنوان کرد: در حوزه کشف انواع مواد مخدر صنعتی و سنتی امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 17 درصد افزایش داشته که در این زمینه موفق به متلاشی کردن باندهای کوچک و بزرگ ساخت و توزیع مواد مخدر در این شهرستان شده‌ایم.

وی اعتماد شهروندان به مجموعه اقدامات امنیتی پلیس در این شهرستان را قابل‌ قبول ارزیابی و بیان کرد: برقراری بیش از 21 هزار تماس تلفی با سامانه‌های مختلف پلیس و ارائه مشاوره و کمک در زمینهٔ های مختلف انتظامی و امنیتی به شهروندان از جمله دیگر اقدامات قابل‌ قبول نیروی انتظامی در این شهرستان بوده است.

دلیری از اجرای چندین طرح ارتقاء امنیت اجتماعی در این شهرستان خبر داد و گفت: جمع‌آوری ماهواره، مقابله با مظاهر بی‌حیایی آشکار در جامعه و جمع‌آوری اماکن غیرمجاز توزیع و عرضه قلیان از جمله اقدامات انجام‌شده در حوزه ارتقاء امنیت اجتماعی است.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه تصادفات برون‌شهری 13 درصد کاهش تصادفات منجر به فوت، امسال در بروجرد به ثبت رسیده است.

فرمانده انتظامی بروجرد با اشاره به اجرای قریب‌الوقوع طرح ترافیک در این شهرستان، تصریح کرد: طرح جامع ترافیک در چندین مرحله برای اعمال نظارت بیشتر به شورای ترافیک این شهرستان ارائه‌ شده که در صورت تصویب جزئیات آن به صورت کامل اجرا می‌شود.

وی به اجرای طرح پایش تصویری بروجرد اشاره کرد و اظهار داشت: هم‌اینک چندین دستگاه دوربین فوق پیشرفته با تجهیزات مدرن در چند خیابان اصلی این شهرستان برای آغاز این طرح نصب‌شده است که به زودی به مرحله اجرا می‌رسد.

دلیری افزود: اقدامات گسترده‌ای د راستای مقابله با مظاهر بی‌عفتی در جامعه انجام‌شده که از آن جمله می‌توان به تذکر لسانی حضوری تا برخورد قاطع و جدی با هنجارشکنان اشاره کرد.