جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

مقاومت ملت سبب رسمیت یافتن ایران هسته‌ای در دنیا شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مقاومت ملت سبب رسمیت یافتن ایران هسته‌ای در دنیا شد

مقاومت ملت سبب رسمیت یافتن ایران هسته‌ای در دنیا شد

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام و‌المسلمین سید احمد میرعمادی صبح امروز در خطبه‌های نماز عید فطر در مصلای این شهر بیان کرد: اعیاد فطر، قربان، غدیر و جمعه چهار عید بزرگ مسلمانان به‌شمار می‌روند که در واقع هدف از جشن گرفتن عید فطر به خاطر یک ماه دوری از گناه و اطاعت از خداوند متعال است و باید سعی کنیم تا معنویتی که در این ماه به دست آوردیم را حفظ کنیم.

وی بزرگ‌ترین دستاورد ماه رمضان را تقوای الهی دانست و عنوان کرد: خداوند برای مسلمانان ظرفیت‌های بسیار خوبی قرار داده است که یکی از این ظرفیت‌ها عید سعید فطر است که نماد وحدت و معنویت دنیای اسلام به شمار می‌رود.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان به مسایل موجود در بین مسلمانان منطقه اشاره کرد و گفت: امروز استکبار جهانی و رژیم صهیونیستی با حمایت از مستبدین در حاکمان مسلمان باعث به وجود آمدن جنگ و نفاق می‌شود و در واقع هدف رژیم صهیونیستی ضربه زدن به دنیای اسلام و ایجاد نفاق و تفرقه بین مسلمانان است و از سوی دیگر با ترویج تروریسم معنویت و وحدت مسلمانان را هدف قرار داده است.

وی افزود: اسلام منشا وحدت و عزت است و گروه‌های تروریستی داعش و القاعده که با نام اسلام جنایت‌های خود را انجام می‌دهند و چیزی جز جنایت و شمشیر در آنها وجود ندارد، به هیچ وجه هیچ شباهتی با اسلام ندارند.

میرعمادی ادامه داد: امروز اسلام مظلوم است و می‌بینیم که آمریکا مستقیما در مقابل مسلمانان قرار نمی‌گیرد و جنگ نیابتی به راه انداخته است و آل‌سعود با حمایت آمریکا در عید فطر مردم یمن را زیر فشار و تجاوز و کشتار قرار داده است.

وی یادآور شد: در سایر بلاد اسلامی چون عراق و بحرین نیز وحدت مسلمانان هدف قرار گرفته است، ولی تجربه نشان داده است که وحدت و مقاومت باعث پیروزی می‌شود که نمونه آن در جنگ 22 روزه غزه و جنگ لبنان و یا مقاومت مردم یمن و بحرین قابل مشاهده است.

امام جمعه خرم‌آباد گفت: نمونه واضح پیروزی حاصل از مقاومت در قضیه مسئله هسته‌ای و رسیدن به توافق و جمع‌بندی بین ایران و شش قدرت جهانی دیده می‌شود و امروز به برکت مقاومت ملت ایران دنیا ایران هسته‌ای را به‌ رسمیت شناخته و آمریکا در مقابل خواسته به حق مردم ایران کوتاه آمده است.

وی خاطرنشان کرد: امروز آمریکا به خاطر ظلم‌های ناروا و تحریم‌های ظالمانه‌ای که به مردم ایران روا داشته باید توبه کند و از رفتار خود پشیمان باشد.

میرعمادی عنوان کرد: این موفقیت‌های پی در پی حاصل به وجود آمدن روحیه استکبارستیزی در بین ملت ایران است و دنیا نیز باید به سمت استکبارستیزی حرکت کند، چرا که باعث می‌شود، دنیا صلح و آرامش به خود ببیند.