جهش تولید | دوشنبه، ۶ بهمن ۱۳۹۹

مقصر حادثه سیلاب خرم‌آباد به‌زودی توسط دادستان اعلام می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

مقصر حادثه سیلاب خرم‌آباد به‌زودی توسط دادستان اعلام می‌شود

مقصر حادثه سیلاب خرم‌آباد به‌زودی توسط دادستان اعلام می‌شود

استاندار لرستان گفت: عامل و مقصر حادثه سیلاب خرم آباد به زودی توسط دادستان اعلام می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، هوشنگ بازوند ظهر چهارشنبه در جلسه شورای عالی مدیریت بحران لرستان اظهار داشت: بارندگی های روزهای اخیر در مقایسه با ۲۵ سال گذشته بی سابقه بوده است.

وی با اشاره به اینکه بارش تگرگ باعث شد که ناودان ها بسته شوند، گفت: بارش تگرگ خسارت های مالی زیادی به استان وارد کرد.

شهردار باید از مردم عذرخواهی می کرد

استاندار لرستان به شرایط توپوگرافی استان لرستان اشاره کرد و افزود: استان لرستان استانی سیل خیز بوده چرا که دارای ارتفاعات زیاد با شیب بسیار است و بارندگی ها تبدیل به سیلاب می شوند.

بازوند بیان داشت: با توجه به شرایط توپوگرافی شهر خرم آباد به محض شروع بارندگی آب بلافاصله وارد شهر می شود.

وی با بیان اینکه در شهر خرم آباد تا پیش از امسال بر اثر وقوع بارش باران و تگرگ کسی کشته نشده است، تصریح کرد: اینکه دختر جوانی در جریان سیلاب جان خود را از دست بدهد واقعا ناراحت کننده است.

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه شهردار خرم آباد در این رابطه باید عذرخواهی می کرد، اظهار داشت: شهردار خرم آباد به جای عذر خواهی در جلسه اول ستاد بحران در این زمینه، فردای آن روز عذرخواهی کرد و درصورتی که اگر همان ابتدا این کار صورت می گرفت حواشی کمتری به وجود می آمد.

قوم لر به غیرت معروف است

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه بحث آموزش باید مدنظر قرار گیرد، عنوان کرد: هرساله حدود ۱۰ نفر در استان لرستان در اثر وقوع سیلاب جان خود را از دست می دهند و این درحالیست که مبحث آموزش تنها مختص به کارکنان دولت نیست بلکه باید در دستور کار همه افراد قرار گیرد.

استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنان خود به حواشی به وجود آمده در اثر مرگ دانشجوی دختر در جریان سیلاب اخیر اشاره کرد و گفت: تمام تلویزیون های بیگانه به فیلمی با عنوان «جوان بی غیرت لرستان» اشاره کردند و این در حالیست که قوم لر به غیرت معروف است.

بازوند در ادامه افزود: شخصی که از این صحنه فیلم برداری کرده و شخص راننده اتوبوس باید از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر لرستانی عذر خواهی کند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر نیروهای لرستانی حدود ۱۵۰ کیلومتر از مرزهای ایران را نگهداری می کنند، تصریح کرد: این نیروها در شرایط سختی از مرز نگهداری می کنند و تا چندین ماه آب ندارند و باید از برف آب مورد نیاز خود را تامین کنند.

مقصر حادثه سیلاب خرم آباد توسط دادستان اعلام می شود

استاندار لرستان با تاکید بر اینکه افراد نباید کاری کنند که برداشت های غیر منطقی و بدی از آن صورت گیرد، گفت: افرادی که باعث می شوند غیرت قوم لر آسیب ببیند با این کارشان افرادی که در طول تاریخ لرستان به غیرت معروف هستند را زیر سوال می برند.

بازوند با تاکید بر اینکه راننده اتوبوس حاضر در صحنه وقوع حادثه باید تمام اتوبوس را برای نجات این دختر دانشجو بسیج می کرد، اظهار داشت: این در حالیست که راننده اتوبوس شخصی که قصد کمک به جان دختر را داشته نیز منع کرده است.

وی بیان داشت: در راستای اعلام مقصر حادثه سیلاب و غرق شدن دختر دانشجو گزارش‌ها آماده و به دادسرا تحویل داده شده و پس از طی مراحل قانونی، عامل این حادثه توسط دادستان اعلام خواهد شد.

استاندار لرستان گفت: به طور حتم با ایجاد فضای منفی، حاشیه، حرف و ... مشکلات موجود در این زمینه حل نمی شوند.