جهش تولید | چهارشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۹

ملاک در برگزاری انتخابات قانون است - نمایش محتوای خبر

 

 

ملاک در برگزاری انتخابات قانون است

ملاک در برگزاری انتخابات قانون است

فرماندار شهرستان دورود با بیان اینکه در برگزاری انتخابات وامدار هیچ فرد و گروهی نیستم، گفت: هدف مجریان و ناظران، برگزاری یک انتخابات سالم و بدون تنش است.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، ماشاءالله نعمتی شامگاه سه‌شنبه در همایش هم‌اندیشی در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری و برخی مسائل فرهنگی که با حضور بزرگان و سران طوایف شهرستان دورود در محل سالن اجتماعات کانون امام علی(ع) این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت: دولت در شرایطی کار خود را آغاز کرد که با مشکلات عدیده‌ای مواجه بود، اما در این مدت با تعامل، همدلی و وحدت در جهت رفع این مشکلات تلاش کرده است.

وی افزود: بعد از 22 ماه تلاش شبانه‌روزی در عرصه دیپلماسی موفق شد تا موضوع هسته‌ای را به نتیجه برساند و در این مذاکرات با احترام متقابل و حفظ منافع ملی در مقابل شش قدرت جهانی قرار گرفت و از این عرصه دیپلماسی خارج شد.

نعمتی اضافه کرد: پس از برجام شاهد حضور هیئت‌های اقتصادی و سیاسی بسیاری در کشور بوده‌ایم و از این پس افق روشنی در مقابل مشاهده می‌شود.

فرماندار شهرستان دورود اجرای طرح تحول نظام سلامت را یکی از دستاوردهای دولت بیان کرد و گفت: در این طرح بر اقشار کم‌درآمد جامعه توجه ویژه‌ای صورت گرفته است.

وی در ادامه با اشاره به جایگاه بزرگان و ریش‌سفیدان طوایف در جامعه تاکید کرد: یک بزرگ و ریش‌سفید می‌تواند به واسطه شناخت از توانمندی‌های یک مجموعه در جهت اصلاح امور گام بردارد.

نعمتی با اشاره به جایگاه بزرگان طوایف در رفع چالش‌ها و مشکلات اعضای آن طایفه تأکید کرد: در استان ما طوایف در کمال صلح و آرامش در کنار یکدیگر مشغول به زندگی هستند.

وی برقراری امنیت را تنها وظیفه نیروی انتظامی ندانست و گفت: نیروی انتظامی به عنوان متولی برقراری امنیت و نظم در جامعه تاکنون وظایف ذاتی خود را انجام داده است، اما همه افراد یک جامعه در برقراری امنیت مسئولیت دارند.

فرماندار شهرستان دورود با بیان اینکه بزرگان و ریش‌سفیدان در جامعه یک رسالت فرهنگی دارند، تاکید کرد: افراد بزرگ جامعه باید در جهت رفع چالش‌ها و مشکلات به افراد جوان و کم‌تجربه خانواده راهنمایی دهد و یک جوان کم‌تجربه به گونه‌ای تفهیم شود تا از آن رفتارهای زشت و ناهنجار سر نزند.

وی با بیان اینکه امنیت استان لرستان از بسیاری از استان‌های دیگر در شرایط مطلوب‌تری قرار دارد، گفت: باید تلاش کنیم تا روز به روز زمینه توسعه استان و شهرمان بیشتر فراهم شود.

نعمتی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در پیشگاه خداوند و مردم قول داده‌ایم که در این انتخابات از آرای مردم صیانت کنیم و باید مجریان و ناظران انتخابات اعتماد مردم را جلب کنند.

وی حضور حداکثر مردم را در انتخابات حائز اهمیت بیان کرد و گفت: باید در برگزاری انتخابات هر قدمی را که بر می‌داریم در جهت قانون باشد.

فرماندار شهرستان دورود با بیان اینکه در برگزاری انتخابات وامدار هیچ فرد و گروهی نیستم، گفت: هدف مجریان و ناظران برگزاری یک انتخابات سالم و بدون تنش است.

وی با بیان اینکه هیچ کدام از مجریان و ناظران برگزاری انتخابات حق تبلیغ مثبت و منفی علیه هیچ کاندیدایی را ندارند، تاکید کرد: وظیفه ما صیانت از آرای مردم است.

این مسئول در ادامه با اشاره به جایگاه رسانه‌ها در تنویر افکار عمومی یادآور شد: سعی می‌کنیم در این راستا از تمام ظرفیت‌های انتخابات استفاده کنیم، کما اینکه تاکنون این‌گونه بوده است.