جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

ملت ایران با تحریم و تهدیدها عقب‌نشینی نمی‌کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

ملت ایران با تحریم و تهدیدها عقب‌نشینی نمی‌کنند

ملت ایران با تحریم و تهدیدها عقب‌نشینی نمی‌کنند

ائمه جمعه شهرستان‌های استان لرستان در خطبه‌های نماز جمعه تأکید کردند: مردم روز 22 بهمن نشان دادند با تحریم و تهدیدها عقب‌نشینی نمی‌کنند و همچنان که رهبر حکیم انقلاب اسلامی فرمودند مردم در ۲۲ بهمن جواب تهدیدات رئیس‌جمهور آمریکا را دادند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از شهرستان‌های استان لرستان، حجت‌الاسلام‌والمسلمین حسن ترابی امام‌جمعه بروجرد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه بروجرد با اشاره به فرارسیدن سیزدهم جمادی‌الاول سالروز شهادت حضرت زهرا(س) و آغاز ایام فاطمیه اظهار داشت: حضرت زهرا(س) بانوی بزرگواری است که عصاره خلقت، آیینه تمام نمای نبوت و خواستگاه امامت بود و ایشان به‌راستی گل سرسبد آفرینش و در صدف عفاف و روشنی‌بخش خورشید است.

وی با تسلیت فرارسیدن ایام سوگواری فاطمیه افزود: یکی از درس‌هایی که همه باید از این بانوی بزرگوار فرابگیریم که ملت ایران به‌درستی این درس را فراگرفته است، حمایت از ولایت است چراکه ایشان نخستین شهید دفاع درراه ولایت بوده است.

خطیب نماز جمعه بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود به حضور یکپارچه و متحد ملت مؤمن ایران در راهپیمایی یوم‌الله 22 بهمن اشاره و عنوان کرد: ملت مؤمن، انقلابی و بزرگ ایران اسلامی امروز در یوم‌الله 22 بهمن یک‌بار دیگر به صحنه آمد و با فریاد مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر انگلیس سی و هشتمین سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی خود را جشن گرفتند.

وی تصریح کرد: همه‌ساله چند روز مانده به سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی رؤسای جمهور امریکا در بحث و ابراز خصومت و دشمنی با ملت ایران مطالبی را مطرح می‌کنند که در حقیقت انگیزه مردم برای حضور در راهپیمایی این روز بزرگ و دفاع از انقلاب اسلامی و ولایت و نظام را بیشتر می‌کند و امروز نیز ملت مؤمن و انقلابی ایران اسلامی در حالی به صحنه آمده است که رئیس‌جمهور جدید آمریکا و دولتمردان این کشور با لغو روادید ایرانیان و اعمال تحریم‌های جدید و تهدید این ملت بزرگ سوژه‌ای نو برای ابراز هرچه بیشتر تنفر و خشم و انزجار از سردمداران جنایت‌پیشه کاخ سفید را در اختیار آن‌ها قرارداده است.

ترابی بیان کرد: ملت غیرتمند ایران اسلامی امسال در حساس‌ترین شرایط در اوج تهدیدها و تحریم‌های اقتصادی دشمنان حماسه‌ای بزرگ آفرید و یک‌بار دیگر با حضور باشکوه و دشمن‌شکن خود به جهانیان نشان داد که سردمداران استکبار با فشارهای سیاسی و اقتصادی نمی‌توانند آن‌ها را از نظام و ولایت جدا و نظام را از پشتوانه مردمی محروم کنند.

وی با اشاره به حضور پرشور مردم مؤمن و انقلابی شهرستان بروجرد در راهپیمایی امروز خاطرنشان کرد: به‌طورقطع و یقین مردم امسال بیشتر از سال‌های گذشته در راهپیمایی امروز شرکت کردند و به‌رغم هوای نامساعد جوی بر اساس اخبار رسیده از ابتدا و انتهای راهپیمایی حضور مردم بسیار بیشتر و پرشکوه‌تر از سال‌های گذشته بوده و قطعاً در دیگر نقاط کشور نیز این‌گونه بوده است.

امام‌جمعه بروجرد گفت: مردم امروز آمدند تا نشان دهند با تحریم و تهدیدها عقب‌نشینی نمی‌کنند و همچنان که رهبر حکیم انقلاب اسلامی در فرمایشات روزهای اخیر خود فرمودند مردم در 22 بهمن به خیابان‌های خواهند آمد و جواب تهدیدات رئیس‌جمهور آمریکا را خواهند داد، امروز ملت ایران پرشور و نشاط به‌طور گسترده و حماسی به صحنه آمدند و باهدف سیلی زدن به ترامپ و کوبیدن مشتی محکم بر دهان او و دولتمردانش حضوری حماسی درصحنه داشتند.

وی با تقدیر از حضور حماسی مردم در راهپیمایی امروز تصریح کرد: امروز نسل اول، دوم، سوم و چهارم انقلاب آمده بودند تا به استراتژیست‌های جنگ سخت و نرم آمریکا بگویند که تلاش بیهوده می‌کنند و آب در هاون می‌کوبند، همه آمده بودند تا بگویند تا آخرین نفر در حمایت از انقلاب و نظام و ولایت ایستاده‌اند. حضور حماسی و میلیونی ملت شجاع و غیرتمند و با بصیرت ایران اسلامی در راهپیمایی امروز پاسخی قاطع و دندان‌شکن به همه دشمنان به‌خصوص رئیس‌جمهور آمریکا داد.

ترابی با تأکید بر قدرشناسی مسئولان از مردم همیشه درصحنه تأکید کرد: مسئولان باید قدر این مردم را بدانند و به آن‌ها خدمت صادقانه کنند و عزمشان را برای حل مشکلات آن‌ها مضاعف کنند چراکه این مردم به‌رغم مشکلات اقتصادی و انتقادات نسبت به عملکرد برخی مسئولان حمایت از نظام و ولایت را بر هر چیز دیگری ترجیح می‌دهند و این مردم فرصت شناس و موقعیت‌شناس هستند که این‌گونه با حضورشان درصحنه از اسلام و قرآن و ولایت دفاع می‌کنند.

وی در بخش دیگری از خطبه‌های امروز به سخنان ارزشمند مقام معظم رهبری در دیدار با فرماندهان و کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی پرداخت و بیان کرد: رهبر حکیم انقلاب اسلامی در این دیدار به چند محور تأکید کردند نخست اینکه امید و اعتماد به شیطان بزرگ و قدرت‌های مادی سراب بی‌حاصلی است که سبب خسران انسان‌ها و کشورها در دنیا و آخرت می‌شود و مسئولان کشور اگر تصور کنند می‌توانند مشکلات کشور را با امید و اعتماد به آمریکا و دیگر قدرت‌های مادی حل کنند سخت در اشتباه‌اند و این تصوری باطل و خیالی محال است.

خطیب نماز جمعه بروجرد اضافه کرد: مسئولان کشور باد بدانند که شیطان اکبر و دشمن اصلی نظام جمهوری اسلامی به‌هیچ‌وجه قابل‌اعتماد و اطمینان نیست و مصداق بارز این امر رفتار اخیر دولتمردان امریکاست. نباید عقلانیت و تدبیر را بهانه‌ای برای توجیه امید واهی به آمریکا قرارداد و آن را توجیه کرد چراکه عقلانیت و تدبیر به معنای ذوب شدن در محاسبات مادی قدرت‌های سلطه‌گر عالم و سست شدن در برابر خواسته‌های آن‌ها نیست و عقلانیت در سایه امید و اعتماد به شیطان بزرگ فقط و فقط سراب است.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در پاسخ رئیس‌جمهور آمریکا مبنی بر اینکه ایرانیان باید از ما بترسند، گفت: ایران و ایرانی از تهدید نمی‌ترسد و 38 سال است از هیچ تهدیدی نترسیده و پس‌ازاین هم نخواهد ترسید و محکم در برابر چنگ و دندان نشان دادن‌های آن‌ها ایستاده است و امروز نیز پاسخی قاطع و دندان‌شکن به این تهدیدات دادند.

ترابی تصریح کرد: ترامپ یک چهره بدون روپوش هیئت حاکمه آمریکاست و اگرچه روسای قبلی مردم را فریب می‌دادند و درحالی‌که خود بزرگ‌ترین ناقض خود بشر در دنیا بودند خود را حامی حقوق بشر دانسته و خود که بزرگ‌ترین تروریسم عالم هستند خود را پرچم‌دار مبارزه با تروریسم معرفی و چهره خود را بزک می‌کردند اما ترامپ چهره واقعی آمریکا را نشان داده و افشاگری‌های وی چه در جریان انتخابات و چه پس‌ازآن درباره اوضاع اسفناک آمریکا وخامت وضعیت این کشور را توصیف کرد و امروز دنیا به ماهیت هیئت حاکمه آمریکا پی برده و این بالاترین خدمتی است که ترامپ به افکار عمومی دنیا کرده است.

ملت ایران از تهدیدات توخالی سران سلطه ترسی ندارد

حجت‌الاسلام رضا حقیان امام‌جمعه دورود در خطبه‌های این هفته نماز جمعه دورود با گرامیداشت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی به حضور گسترده مردم در راهپیمایی 22 بهمن اشاره کرد و اظهار داشت: این حضور پرشور و نشاط نشان‌دهنده ایستادگی مردم و حفاظت آنان از ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

وی مردم را خالق و حافظ انقلاب خواند و افزود: مردم شجاع و مقاوم ایران اسلامی به‌رغم وجود همه مشکلات از انقلابی که خود خالق آن بوده‌اند حمایت می‌کنند.

امام‌جمعه دورود به پیام حضور مردم در راهپیمایی اشاره و بیان کرد: ملت ایران هیچ‌گاه از تهدیدهای توخالی آمریکا، نظام سلطه و به‌ویژه رئیس‌جمهور تازه‌وارد آمریکا نخواهد ترسید همان‌گونه که تاکنون از تهدیدهای آن‌ها نترسیده است از این به بعد نیز نمی‌ترسد و پای حمایت از انقلاب و نظام خود می‌ایستد.

وی تأکید کرد: مردم ایران اسلامی همواره در همه صحنه‌های حیاتی انقلاب حضور پررنگ و چشم‌گیر داشته‌اند و مسئولان نیز باید ضمن قدرشناسی از این مردم بیش از گذشته در جهت حل مشکلات مردم تلاش مضاعف کنند.

حقیان در ادامه نسبت به پوشش خبری نامناسب از سوی صداوسیمای مرکز لرستان در پخش اخبار بهره‌برداری از دستاوردهای دهه فجر در این شهرستان انتقاد کرد و گفت: به‌رغم پیگیری‌های فراوان مدیرکل صداوسیما استان و همچنین انتقاد فرماندار و دیگر مسئولان این شهرستان در جلسات از عدم پوشش خبری برنامه‌های شهرستان، متأسفانه صداوسیما بدون در نظر گرفتن انتقادها همچنان روال کار خود را ادامه می‌دهد.