رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

مناسب‌سازی معابر شهری برای معلولان بروجرد عملیاتی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

مناسب‌سازی معابر شهری برای معلولان بروجرد عملیاتی شد

مناسب‌سازی معابر شهری برای معلولان بروجرد عملیاتی شد

شهردار بروجرد گفت: به منظور تسهیل در رفت و آمد معلولان، عملیات اجرایی مناسب‌سازی معابر شهری در بروجرد آغاز شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، منوچهر یوسفی در نخستین جلسه هم‌اندیشی شهرداری با معلولان و جانبازان توانمند این شهرستان اظهار داشت: شهرداری بروجرد عزمی جدی و راسخ در راستای برنامه‌ریزی به منظور احیاء چیدمان مبلمان شهری در استفاده معلولان به صورت یکسان از امکانات و تجهیزات شهروندی دارد.

وی با تصریح بر این‌که داشتن معلولیت نباید مانع حضور این افراد در جامعه شود، افزود: معلولیت نمی‌تواند به تنهایی دلیلی بر ممانعت حضور معلولان در فعالیت‌های اجتماعی به واسطه عدم توانایی آن‌ها در تردد در شهر باشد چراکه این افراد نیز جزئی از جامعه محسوب می‌شوند که همه نهادهای مرتبط لازم است حقوق شهروندی آن‌ها را به رسمیت شمارند.

شهردار بروجرد جانبازان هشت سال دفاع مقدس را یادگاران مهم و ارزشمند دوران طلایی ایثار و ازخودگذشتگی توصیف و عنوان کرد: شهرستان بروجرد جانبازان زیادی دارد که در سال‌های دفاع مقدس غیورمردانه عضو یا اعضایی از بدن خود را تقدیم استیلای این کشور کرده‌اند بنابراین کوچکترین حق آن‌ها استفاده راحت و آسان از خدمات شهری است.

وی مناسب‌سازی صحیح معابر شهری منطبق بر استانداردهای جهانی را از مهم‌ترین رسالت‌های شهرداری به منظور توجه به اقشار معلول جامعه برشمرد و بیان کرد: نخستین قدم در این راستا مناسب‌سازی معابر شهری است به گونه‌ای که مورد استفاده معلولان حرکتی و روشندلان قرار گیرد.

یوسفی به نواقص موجود در دستورالعمل‌های سازمان‌های جهانی از جمله یونسکو در توانمندسازی معلولان در استفاده از امکانات شهری اشاره و خاطرنشان کرد: این دستورالعمل‌ها به دقت توسط کارشناسان شهرداری برای اجرا در شهرستان بروجرد مورد بررسی قرار گرفته و پس از رفع نواقص موجود و انطباق آن براساس امکانات و زمینه‌های موجود در این شهرستان اجرایی می‌شود.

وی تصریح کرد: شهرداری بروجرد جزو نخستین شهرداری‌های کشور است که توانسته است مناسب‌سازی معابر و امکانات شهری را به عنوان اقدامی جدی در دستور کار خود قرار دهد.

شهردار بروجرد اظهار داشت: عملیات اجرایی مناسب‌سازی معابر شهری از سال 92 توسط شهرداری بروجرد آغاز شده و پس از انجام این اقدامات، شهرداری بروجرد از سوی سازمان بهزیستی استان به عنوان نهادی نمونه در توجه به تردد معلولان شناخته و معرفی شد.

وی از آغاز عملیات مناسب‌سازی معابر در بیش از 23 نقطه از شهرستان بروجرد خبر داد و افزود: مناسب‌سازی معابر با طراحی‌های اولیه و با توجه به پارامترهای مختلف به منظور استفاده تمامی معلولان جسمی حرکتی در دست انجام است.