جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

منتخبان جشنواره سراسری قرآن و عترت هلال احمر لرستان معرفی شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

منتخبان جشنواره سراسری قرآن و عترت هلال احمر لرستان معرفی شدند

منتخبان جشنواره سراسری قرآن و عترت هلال احمر لرستان معرفی شدند

منتخبان مرحله استانی جشنواره قرآن و عترت جمعیت هلال احمر استان لرستان جهت راهیابی به مرحله کشوری این مسابقات امروز، دوم اسفند معرفی شدند.

مژگان حجاریان، معاون امور جوانان هلال احمر استان لرستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، گفت: مرحله استانی اولین جشنواره سراسری قرآن و عترت سازمان هلال احمر لرستان 27 بهمن‌ماه امسال در خرم‌آباد ویژه اعضا و کارکنان جمعیت هلال احمر در دو بخش بانوان و آقایان برگزار شد.

وی افزود: این جشنواره قرآنی در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، مفاهیم، اذان، حفظ 20 جزء، حفظ 10 جزء، حفظ 5 جزء، حفظ 2 جزء، حفظ آیات موضوعی، حفظ احادیث موضوعی و دل‌نوشته برگزار شد.

حجاریان با اشاره به این‌که در این جشنواره قرآنی 170 نفر در دو بخش بانوان و آقایان در رده‌های سنی 18 تا 29 سال با هم به رقابت پرداختند، ادامه داد: منتخبان مرحله استانی این مسابقات قرآنی جهت راهیابی به مرحله کشوری این دوره از مسابقات قرآن و عترت سازمان هلال احمر معرفی می‌شوند.

معاون امور جوانان هلال احمر استان لرستان گفت: در بخش شفاهی و در رشته قرائت ترتیل طاهره روشن از کوهدشت، راضیه رشنو از خرم‌آباد و خدیجه مرادی از دلفان و در بخش آقایان محمد عربان، علی‌رضا روزبهانی و احسان پیرداده برگزیده شدند.

وی اضافه کرد: در حفظ دو جزء در بخش بانوان معصومه ساری، سمیرا مرادی و کبری مرادی برگزیده شدند و در حفظ 10 جزء بتول عبدالرحیمی، حفظ 20 جزء ثریا مهدی‌نژاد و نسرین هداوندی و در حفظ 5 جزء زهرا کاکاوند، صغری شرفی و لیلا رضایی سالاروند برگزیده شدند.

حجاریان گفت: همچنین در بخش آقایان در رشته حفظ 10 جزء جلال لونی، در حفظ 5 جزء سعید کاوند و در رشته اذان عباس بیرانوند از خرم‌آباد اول شد و سعید روشنی از الشتر دوم شد و محمدمهدی جان‌بزرگی نیز سوم شد.

معاون جوانان جمعیت هلال احمر لرستان ادامه داد: در بخش کتبی این جشنواره قرآنی در رشته حفظ آیات موضوعی نیز معصومه میرزایی، فرزانه رحیم‌زاده، بهاره کردی در بخش بانوان و محمد آشوری، سعید روشنی‌نیا، محمدجواد نیساری و محسن جمشیدی در بخش آقایان برگزیده شدند.

حجاریان افزود: در حفظ احادیث موضوعی نیز در بخش بانوان الهه حسن‌نژاد، زهرا درویشی و سکینه هنرمند و در بخش آقایان نیز سعید غلامی برگزیده شدند.

وی گفت: در رشته مفاهیم علی کاکایی‌کلواری، بهزاد حسنوند، محمدامین قاضی‌نژاد و رضا شاه‌کرمی برگزیده شدند و در بخش بانوان نیز مریم فتحی ترک، زهرا عداوی، فاطمه ولی‌پوری، پروانه علی‌زاده و سمیه گودرزی برگزیده شدند.

معاون جوانان جمعیت هلال‌احمر لرستان با اشاره به این‌که این جشنواره قرآنی با هدف بزرگداشت یاد و خاطره آیت‌الله غیوری برگزار شده است، ادامه داد: داوری این جشنواره قرآنی در بخش آقایان را سیدحمید مصطفایی، عزت‌الله گوشه‌ای و سیدعباس پورهاشمیان و در بخش بانوان صدیقه صیفی‌دلی، بهاره امیدزاده و رقیه هراتی عهده‌داربودند.

وی در خاتمه یادآور شد: از اهداف این جشنواره قرآنی می‌توان به جذب، هدایت و آشنا نمودن نسل جوان با فرهنگ قرآن و عترت، تقویت روحیه خدمت، احسان و ایثار و از خودگذشتگی به هم‌نوعان، تمسک به قرآن و اهل‌بیت(ع) به‌عنوان تنها راه رستگاری، گسترش و ترویج معارف دینی و قرآنی اعضای سازمان جمعیت و کارکنان هلال احمر، ارتقای سطح آگاهی، ایجاد انگیزش بیشتر و تقویت بنیه علمی و معنوی اعضای فعال و تقویت روحیه نشاط و شادابی با استعانت آیات نورانی و معارف پربار اهل‌بیت(ع) اشاره کرد.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
با عرض سلام وخسته نباشید لطفا اسم نفر اول مسابقه... کوهدشت ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ ۱۳:۰۴

کوهدشت
با عرض سلام وخسته نباشید لطفا اسم نفر اول مسابقه ترتیل خواهران را اصلاح فرمایید ایشان طاهره ضرونی میباشند نه طاهره روشن.سپاسگذارم.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ ۱۳:۰۴