جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

منعقد شدن تفاهم‌نامه ساخت ۴ تقاطع غیر هم‌سطح در استان لرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

منعقد شدن تفاهم‌نامه ساخت ۴ تقاطع غیر هم‌سطح در استان لرستان

منعقد شدن تفاهم‌نامه ساخت ۴ تقاطع غیر هم‌سطح در استان لرستان

استاندار لرستان گفت: تفاهم‌نامه ساخت ۴ تقاطع غیر هم‌سطح در استان لرستان بین استانداری لرستان و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء منعقد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند در مراسم افتتاح مجتمع مسکن مهر خرم‌آباد، اظهار داشت: حدود 9 هزار واحد مسکن مهر امروز در استان لرستان به بهره‌برداری می‌رسد که هفت هزار و 700 واحد مسکن توسط اداره راه و شهرسازی و هزار و 300 واحد دیگر نیز توسط بنیاد مسکن استان ساخته‌شده است.

وی افزود: مسکن مهر استان لرستان در شهریورماه سال 92 به دلیل بی‌برنامگی‌هایی که از قبل وجود داشت وضعیت مطلوبی نداشت از این‌ رو باید بحث مسکن مهر را تعیین تکلیف می‌کردیم چراکه بحث مسکن یکی از مطالبات جدی مردم است.

استاندار لرستان به وجود 45 هزار و 800 واحد مسکن مهر در استان لرستان اشاره کرد و گفت: بنیاد مسکن استان متولی ساخت حدود چهار هزار مسکن بود که از این تعداد 150 واحد باید توسط دولت و نزدیک به سه هزار  و 850 واحد خود مالک نیز توسط مردم ساخته می‌شد.

وی بیان کرد: از 45 هزار واحد و 800 واحد مسکن مهر در استان 19 هزار و 101 واحد باید توسط دولت و 26 هزار و 762 واحد دیگر توسط مردم ساخته می‌شد.

بازوند به اینکه از شهریورماه سال 92 تاکنون از 19 هزار واحد دولتی 14 هزار و 119 واحد ساخته شد، تصریح کرد: امروز ما اعلام می‌کنیم که پرونده  پروژه مسکن مهر در استان لرستان برای شهرهای زیر 25 هزار نفر جمعیت بسته‌شده است.

وی اظهار داشت: حدوداً برای سال آینده ساخت 9 هزار و 500 واحد مسکن مهر در استان لرستان باقی‌مانده است که از این تعداد چهار هزار و 500 واحد با تولی گری دولت و چهار هزار و 500 واحد دیگر توسط خودمالکان ساخته می‌شود.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه برنامه داریم تا سال 95 به‌طور حتم سال پایان ساخت مسکن مهر در استان لرستان باشد، افزود: سال 95 پرونده مسکن مهر 9 هزار و 500 واحد بسته می‌شود.

وی عمده مشکل مسکن مهر کمالوند در خرم‌آباد را راه دسترسی دانست و گفت: بلوار 60 متری خرم‌آباد نیاز جدی به تقاطع غیر هم‌سطح دارد که حدوداً برای ساخت آن 23 میلیارد تومان اعتبار لازم است.

بازوند عنوان کرد: روز گذشته برای ساخت چهار تقاطع غیر هم‌سطح در استان لرستان تفاهم‌نامه‌ای با فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا بسته شد که یکی از این تقاطع‌ها مربوط به تقاطع 60 متری خرم‌آباد است.

وی با اشاره به اینکه 30 درصد اعتبار ساخت این تقاطع‌ها توسط استانداری لرستان پرداخت می‌شود، بیان کرد: انتظار می‌رود که برای مابقی هزینه ساخت تقاطع‌های استان وزارت را استان را حمایت کند.