رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

مهاجرت هنرمندان لرستانی به دلیل نبود امکانات مناسب - نمایش محتوای خبر

 

 

مهاجرت هنرمندان لرستانی به دلیل نبود امکانات مناسب

مهاجرت هنرمندان لرستانی به دلیل نبود امکانات مناسب

رئیس انجمن هنرهای تجسمی استان قم گفت: نبود امکانات باعث مهاجرت هنرمندان لرستانی به دیگر استان‌های کشور شده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، معصومه سادات بهرامی شب گذشته در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد اظهار کرد: بودجه هنری مربوط به استان‌های کشور محدود و ناچیز است و این در حالی است، فعالیت‌های خیلی خوبی در برخی مناطق شاهد هستیم، از این رو حداقل به استان‌های فعال‌تر در حوزه هنری بودجه بیشتری باید پرداخت شود، تا انگیزه بیشتری به وجود بیاید.

وی با اشاره به برگزاری هفتمین جشنواره دو سالانه سراسری هنرهای تجسمی در استان لرستان گفت: برگزاری این جشنواره‌ها خیلی خوب و مفید است و نیاز به توجه بیشتری از سوی رسانه‌ها برای معرفی ظرفیت‌های موجود دارند و استان لرستان نیز به عنوان میزبان این جشنواره دارای ظرفیت‌های خیلی خوب و هنرمندان با استعدادی است.

بهرامی افزود: متاسفانه به دلیل نبود امکانات مناسب در حوزه هنری استان لرستان بسیاری از هنرمندان این استان به استان‌هایی چون تهران، قم و مرکزی مهاجرت کرده‌اند که باید بیشتر به این موضوع رسیدگی شود.

وی نبود دانشگاه هنر در استان‌های مختلف را از دلایل پنهان ماندن استعداد‌های هنری در این مناطق دانست و خاطرنشان کرد: تمام امکانات نباید به تهران محدود شود و دیگر مناطق نیز باید مورد توجه قرار بگیرند.

بهرامی ادامه داد: از هنر در مقوله جنگ نرم باید بیشتر استفاده شود و بسیج هنرمندان در این راه می‌تواند، نقش قابل توجهی را ایفا کند.