سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

موشن گرافیک: توصیه های بهداشتی درخصوص کرونا - نمایش محتوای تولیدات ویژه

 

 

موشن گرافیک: توصیه های بهداشتی درخصوص کرونا

Loading the player...

توصیه های بهداشت عمومی را رعایت کنید.اگر شما در یکی از گروه های آسیب پذیر هستید، به شما توصیه می کنیم تا بهداشت عمومی را بیشتر رعایت کنید و به توصیه های تردد در جامعه توجه کنید. دست های خود را مرتب با صابون بشویید و یا از مایع ضدعفونی استفاده کنید. مخصوصا" وقتی که بیرون در تماس با دیگران بودید، و همینطور قبل از این که چیزی بخورید. در بازوی خود سرفه و عطسه کنید - نه در دستانتان. اگر بیرون می روید، از دستکش استفاده کنید.

اگر علائم بیماری دارید، حتی علائم خفیف، تا زمانی که بهبود نیافتید، در خانه بمانید. تماس بدنی (دست دادن، بغل کردن و بوسیدن) را به حداقل برسانید و از فعالیت های اجتماعی دوری کنید. از فعالیت های تفریحی/اجتماعی، که در تماس نزدیک با دیگران است (مانند خرید، ورزش، موسیقی کُر، تیم ژیمناستیک، کلوب های کارت بازی، برنامه های خانوادگی، دیدار/ دیدار نوه ها) موقتا" خودداری کنید.ازدیگران بخواهید تا رعایت کنند. اقدامات احتیاطی ویژهما همچنین توصیه می کنیم، تا آن جا که میتوانید از خود مراقبت کنید، تا از ابتلا به این ویروس جلوگیری کنید.تا جایی که ممکن است، در خانه بمانید.از حضور در اماکن پرازدحام پرهیز کنید. توصیه می کنیم در ساعت های شلوغ از وسائل نقلیه عمومی استفاده نکنید. در بهداشت دست ها بیشتردقت کنید. اگر به عنوان مثال دستگیره ای را لمس کرده اید و یا وقتی به خانه می آیید، دست های خود را خوب بشویید.

شاید بهتر باشد با دستکش بیرون بروید. اگر دست های شما تمیز نیست، به بینی، دهان و چشم های خود دست نزنید. چرا که ویروس معمولا" از طریق دست ها به غشاء های مخاط بینی، دهان و چشم ها منتقل می شود. فاصله خود را با دیگران حفظ کنید، به ویژه اگر بیمار به نظر می رسند. قطرات سرفه و عطسه تا فاصله یک تا دو متر در هوا پخش می شوند و ازهمین طریق می توانند به دیگران منتقل شوند. ویروس ها نمی توانند به مدت طولانی در هوا بمانند. اگر من در یکی از گروه های آسیب پذیر باشم، چه کارباید بکنم؟ اکنون اگر باید کمتر با دیگران باشم، چه کارهایی می توانم بکنم؟ چه زمانی باید دقت بیشتری داشته در صورت مشاهده موارد زیر با پزشک خود تماس بگیرید: چنانچه باید کمتر از معمول با دیگران باشید، باید کارهایی را جایگزین آن کنید و این به شرایط و موقعیت شما بستگی دارد.

به عنوان مثال می توانید در مکان های خلوت به پیاده روی بروید، به حیاط و باغ بروید، با دوستان و آشنایان تماس تلفنی یا تماس تصویری برقرار کنید. اگر عادت دارید به ورزش و ژیمناستیک بروید، می توانید تمرین های خود را در خانه انجام بدهید.

این خیلی مهم است که ابتدا تماس بگیرید و در اتاق انتظار حضور نداشته باشید، چرا که ممکن است دیگران را هم متبلا کنید.

در سایت سازمان بهداشت، اطلاعات خود را در مورد پیشرفت ویروس کرونای جدید به روز کنید: www.sst.dk/corona-engƒ

مونتور: لیلا محمدی