جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۱ آذر ۱۳۹۹

موفقیت نهاد حمایتی کمیته امداد در توانمندسازی مددجویان است - نمایش محتوای خبر

 

 

موفقیت نهاد حمایتی کمیته امداد در توانمندسازی مددجویان است

موفقیت نهاد حمایتی کمیته امداد در توانمندسازی مددجویان است

امام جمعه بروجرد گفت: نهاد حمایتی کمیته امداد در توانمندسازی مددجویان تحت پوشش موفق عمل کرده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن ترابی صبح امروز در دیدار با رئیس کمیته امداد امام خمینی کشور اظهار کرد: یکی از ویژگیهای این شهرستان بالا بودن فرهنگ انفاق آن است.

وی عنوان کرد: شهرستان بروجرد در حوزه صدقات حرف‏های زیادی برای گفتن دارد، به طوری که معمولا صدقات این شهرستان رتبه نخست را اول استانی را به خود اختصاص میدهد.

امام جمعه بروجرد خاطرنشان کرد: سهم صدقات این در شش ماهه نخست امسال حدود 800 میلیون تومان بوده است.

ترابی به بالا بودن مبالغ فطریه جمع آوری شده در این شهرستان اشاره و تاکید کرد: در سال جاری قریب به 209 میلیون تومان فطریه در این شهرستان جمعآوری شده است.

وی تاکید کرد: 5.5 درصد جمعیت شهری بروجرد تحت پوشش کمیته امداد بروجرد هستند.

امام جمعه بروجرد با اشاره به عدم رعایت عدالت در توزیع امکانات و اعتبارات در استان لرستان، ادامه داد: این بیعدالتیها برخی حساسیتهای محلی در این استان را به دنبال داشته است.

ترابی با اشاره به جمعآوری متکدیان در شهرستان بروجرد، تاکید کرد: متکدیان این شهرستان عمدتأ مهاجران هستند.

وی با اشاره به لزوم توانمندسازی در میان مددجویان تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی بروجرد، یادآور شد: فعالیت‌های این نهاد حمایتی در این راستا بر کسی پوشیده نیست.

امام جمعه بروجرد با اشاره به ضرورت برخورداری نیروهای مددکاران امداد امام خمینی از روحیه جهادی، تصریح کرد: مهمترین موفقیت این نهاد حمایتی در طی سال‌های پس از تاسیس حفظ این روحیه بوده است.

ترابی به پیشینه غنی فرهنگی این شهرستان در کشور اشاره و خاطرنشان کرد: وجود قریب به 500 نفر روحانی، سه حوزه علمیه و تحصیل 24 هزار دانشجو در 13 واحد دانشگاهی این شهرستان گواهی بر این ادعا است.

وی رسالت همه انبیاء و اولیا را پیاده کردن عدالت در میان جوامع بشری دانست و خاطرنشان کرد: عدالت در همه زمینهها رفع بساری از مشکلات جوامع بشری را به دنبال دارد.

امام جمعه بروجرد با اشاره به برخی فعالیت‌های کمیته امداد امام خمینی در راستای اشتغالزایی مددجویان، اضافه کرد: نقش این نهاد حمایتی در رفع معضل بیکاری کشور بر کسی پوشیده نیست.

ترابی با اشاره به برخی مشکلات کمیته امداد امام خمینی شهرستان بروجرد، ادامه داد: تقویت اردوگاه این نهاد و رفع کمبود نیروی انسانی آن همکاری مسئولان کشوری را می‌طلبد.

وی با اشاره به اهمیت فعالیتهای فرهنگی در میان مددجویان کمیته امداد امام خمینی بروجرد، تاکید کرد: تقویت، توسعه و تجهیز اردوگاه این نهاد حمایتی انجام فعالیت‌های فرهنگی در میان مددجویان این نهاد را به دنبال دارد.