رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۲۹ خرداد ۱۳۹۸

موکب‌هایی برای اسکان زائران لرستانی در کربلا و نجف راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

موکب‌هایی برای اسکان زائران لرستانی در کربلا و نجف راه‌اندازی می‌شود

موکب‌هایی برای اسکان زائران لرستانی در کربلا و نجف راه‌اندازی می‌شود

رئیس ستاد عتبات عالیات استان لرستان گفت: ستاد عتبات عالیات استان لرستان برای اسکان زائران لرستانی در پیاده‌روی اربعین حداقل 2 موکب در کربلا و نجف راه‌اندازی می‌کند.

اصغر حقی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، در رابطه با تمهیدات اتخاذ شده برای پیاده‌روی اربعین، اظهار داشت: مسئولیت جمع‌آوری نذورات مردمی اعم از وجوه نقد و کالاهایی از قبیل چادر، پتو، تشک، اقلام خوراکی و یک‌بار مصرف بر عهده ستاد عتبات عالیات است که در این رابطه جلسات متعددی با سپاه پاسداران، نمایندگان برخی ادارات برگزار شد.

وی افزود: برای ارائه خدمت به زائران اربعین حسینی، استانداری لرستان، مسئولان  نهادها و ارگان مختلف، نماینده ولی‌فقیه در استان، ائمه جمعه، سپاه پاسداران اعلام آمادگی کردند.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان لرستان عنوان کرد: تاکنون با همکاری برخی از نهادها به‌ویژه سپاه و بنیاد فرهنگی خاتم‌الاوصیاء اقداماتی جمع‌آوری نذورات مردمی انجام‌ شده است و این نذورات با هماهنگی ستاد کشور به کربلا فرستاده می‌شود.

وی بیان کرد: در سایر شهرستان‌ها نیز با کمک سپاه چادرهایی برای جمع‌آوری نذورات برپاشده که تاکنون مقداری از نذورات مردم جمع‌آوری‌شده است.

حقی‌پور با اشاره به اینکه  امسال مسئولیت حمل‌ و نقل و اسکان زائران اربعین حسینی با ستاد عتبات عالیات کشور  است، بیان کرد: اکنون ستاد عتبات عالیات کشور در این زمینه ستاد عتبات عالیات استان را همراهی می‌کند و کارها با هماهنگی در حال انجام است.

رئیس ستاد عتبات عالیات استان لرستان تصریح کرد: در بحث اسکان زائران لرستانی در کشور عراق تاکنون از طریق صدا و سیما و پیامک به مردم اطلاع‌رسانی شده است.

وی با بیان اینکه ستاد عتبات عالیات لرستان برای اسکان زائران در کربلا و نجف حداقل دو موکب راه‌اندازی می‌کند، گفت: پس از مشخص شدن جایگاه اسکان زائران لرستانی در کشور عراق، در این زمینه به مردم اطلاع‌رسانی می‌شود.

حقی‌پور در بحث حمل‌ و نقل زائران لرستانی به کشور عراق، اظهار داشت: ستاد عتبات عالیات برای حمل‌ و نقل زائران در داخل کشور  اقدام می‌کند و در کشور عراق نیز ستاد عتبات عالیات برای حمل‌ و نقل زائران را یاری می‌کند.