جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

میراث دفاع مقدس و انقلاب به نسل جوان منتقل شود - نمایش محتوای خبر

 

 

میراث دفاع مقدس و انقلاب به نسل جوان منتقل شود

میراث دفاع مقدس و انقلاب به نسل جوان منتقل شود

استاندار لرستان گفت: میراث دفاع مقدس و انقلاب باید به نسل جوانان شناسانده شود تا تجدید پیمان با جانشین امام خمینی (ره) شکل بگیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند در جلسه ستاد بزرگداشت سالروز ارتحال امام خمینی(ره) که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: امروز بزرگ‌ترین سرمایه این کشور ایثار و از خودگذشتگی است و در این مملکت هر چه داریم از برکت امام خمینی(ره) است.

وی افزود: اقتدار این کشور به دست بزرگ‌ترین معمار، امام خمینی(ره) شکل گرفت، به‌گونه‌ای که ایران اسلامی هیچوقت این اقتدار را نداشته و در جنگ جهانی سوم جولانگاه کشورهای دیگر بود.

استاندار لرستان بابیان اینکه فرماندهی این کشور را یک مرجع تقلید بر عهده دارد، عنوان کرد: امروز فرماندهی این کشور را یک مرجع تقلید عادل برعهده دارد، فرمانده‌ای که در هیچ جای دنیا وجود ندارد.

وی بیان کرد: اقتدار امروز ایران اسلامی مرهون راهنمایی‌های دینی و پی‌ریزی‌های امام خمینی(ره) بوده است و علی‌رقم مرزهای مشترک که با دیگر کشورها، ایران یکی از امن‌ترین کشورهای دنیا است.

بازوند تصریح کرد: امنیت و اقتدار امروز ایران مرهون تلاش‌های امام خمینی(ره) خون شهدا و رهبری‌های حکیمانه مقام معظم رهبری است.

وی خاطرنشان کرد: اگر امروز نسل جدید از جنگ تحمیلی ابهام دارد به این معنی است که ما نتوانستیم به خوبی میراث‌های جنگ را به نسل‌های بعد بشناسانیم.

استاندار لرستان با بیان اینکه باید میراث دفاع مقدس و انقلاب را به نسل جوان  منتقل کنیم،گفت: باید میراث دفاع مقدس و انقلاب را به جوانان بشناسانیم تا تجدید پیمان با جانشین امام خمینی (ره) شکل بگیرد.

وی اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی، مسئولان و فرمانداران باید در بحث اعزام کاروان‌ها در روز ارتحال امام خمینی (ره) تمام تلاش خود را به کار بگیرندو هیچ‌گونه کوتاهی در این زمینه انجام نشود.

بازوند افزود: اعتبار این کاروان‌ها در سال گذشته با تأخیر در اختیار سپاه پاسداران قرار گرفت ولی امسال سعی بر این است در نخستین فرصت اعتبار کاروان‌ها  لحاظ شود.