جهش تولید | دوشنبه، ۱۲ خرداد ۱۳۹۹

میزان صادرات تعاونی‌های استان لرستان 85 میلیون دلار است - نمایش محتوای خبر

 

 

میزان صادرات تعاونی‌های استان لرستان 85 میلیون دلار است

میزان صادرات تعاونی‌های استان لرستان 85 میلیون دلار است

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان لرستان گفت: میزان صادرات تعاونی‌های استان لرستان، در 6 ماهه نخست امسال، 85 میلیون دلار بوده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی آشتاب ظهر روز شنبه در کارگروه توسعه صادرات لرستان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد، اظهار داشت: آمار صادرات تعاونی‌های استان لرستان در شش‌ماهه نخست امسال، 85 میلیون دلار بوده است.

وی افزود: در بحث صادرات تعاونی‌ها از مبدأ گمرک لرستان و خارج از گمرک استان یک اختلاف 30 میلیون دلاری مشاهده می‌شود، بنابراین باید آسیب‌شناسی لازم انجام شود که چرا قسمت قابل‌توجهی از صادرات استان در خارج از استان انجام می‌شود، باید تدابیری اتخاذ شود و زیرساخت‌های گمرک استان تکمیل شود تا صادرات کالاهای استان از گمرک همین استان انجام شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی عنوان کرد: در حال تشکیل یک تعاونی صادراتی با عضویت پنج استان غربی کشور هستیم، این تعاونی که به‌عنوان بانک اطلاعاتی پنج استان غربی کشور از جمله لرستان است، کار بازاریابی، فروش و صادرات محصولات پنج استان غربی کشور را که لرستان نیز جزء آن‌هاست را به‌طور متمرکز انجام می‌دهد.