جهش تولید | شنبه، ۱۶ اسفند ۱۳۹۹

میزان مصرف گاز طبیعی در استان لرستان ۱۴ درصد افزایش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

میزان مصرف گاز طبیعی در استان لرستان ۱۴ درصد افزایش یافت

میزان مصرف گاز طبیعی در استان لرستان ۱۴ درصد افزایش یافت

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه لرستان به افزایش ۱۴ درصدی مصرف گاز طبیعی در لرستان اشاره کرد و گفت: ۹ ماه امسال ۱۰۰ میلیون متر مکعب گاز طبیعی فشرده "سی ان جی" در استان لرستان به مصرف رسید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، پیمان بهرامی صبح امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان در رابطه با میزان مصرف گاز طبیعی در استان اظهار داشت: در 9 ماهه امسال میزان مصرف گازطبیعی فشرده «سی ان جی» منطقه لرستان 14 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه با افزایش 14 درصد میزان مصرف گاز طبیعی، 89 میلیون لیتر بنزین صرفه‌جویی شده است افزود: در 9 ماهه سال 95 میزان مصرف «سی ان جی» در استان نزدیک به 100 میلیون متر مکعب بوده است.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه لرستان عنوان کرد: در 95 ماهه امسال  به طور متوسط روزانه 368 هزار متر مکعب «سی ان جی» در استان مصرف شده است که با توجه به استقبال مردم از این سوخت پاک، روند مصرف گاز طبیعی فشرده در استان رو به افزایش است.

وی با اشاره به اینکه 50 جایگاه «سی ان جی» یا گاز طبیعی فشرده در استان لرستان  وجود دارد بیان کرد: از این تعداد جایگاه 26 باب تک منظوره بوده که در کنار 24 جایگاه دو منظوره گاز طبیعی عرضه می‌کنند.