رونق تولید ملی | شنبه، ۲۹ تیر ۱۳۹۸

ناجا ۳۳ هزار شهید و جانباز تقدیم انقلاب کرده است - نمایش محتوای خبر

 

 

ناجا ۳۳ هزار شهید و جانباز تقدیم انقلاب کرده است

ناجا ۳۳ هزار شهید و جانباز تقدیم انقلاب کرده است

فرمانده نیروی انتظامی گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران بیش از ۱۳ هزار شهید و ۲۰ هزار جانباز و معلول تقدیم نظام کرده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار حسین اشتری صبح امروز در مراسم یادواره شهدای نیروی انتظامی استان لرستان که در ستاد کل فرماندهی استان لرستان برگزار شد اظهار داشت: یادآوری رشادت‌ها و جانفشانی‌ها شهدا و جانبازان همواره در جامعه منشأ خیر و برکت بوده است.

وی با اشاره به نقش آموزه‌های دینی در کاهش آسیب‌های اجتماعی افزود: در بررسی‌هایی که انجام شده این نتیجه حاصل شده که هر جا که فضای معنوی حاکم بوده روحیه مودت و از خود گذشتگی بیشتر بوده و نیز جرایم و آسیب‌‌های اجتماعی کمتری مشاهده شده است.

فرمانده نیروی انتظامی کشور عنوان کرد: امروز هر جا که نامی از شهدا و ارزش‌های آن برده می‌‌شود و مردم پایبندی بیشتری به ارزش‌ها و اعتقادات دینی دارند، ضمن این که ناهنجاری‌های کمتری دیده می‌شود پیشرفت‌های متعددی نیز حاصل شده است.

اشتری تصریح کرد: مردم لرستان همواره در صحنه‌های دفاع از انقلاب و به ویژه در دفاع مقدس حضوری فعال داشتند و امروز نیز در نیروی انتظامی شاهد حضور غیرتمندانه این مردم در مرزهای دفاع از اسلام و انقلاب هستیم.

وی گفت: اگر امروز ایران در بین کشورهای همسایه دارای امنیت و ثبات بیشتری است و آرامش بر تمام نقاط ایران حاکم است این به برکت هدایت‌های مقام معظم رهبری و خون شهدا حاصل شده است.

فرمانده نیروی انتظامی خاطرنشان کرد: ما در قبال این شهدا و جانبازانی که به ظاهر از دست دادیم برکات زیادی عاید نظام شده است بنابراین باید قدردان خانواده‌های شهدا باشیم.

اشتری افزود: اگر مسئولان ما سر میز مذاکره می‌نشینند و صحبتی می‌کنند این به پشتوانه شهدا و تمام فداکاری‌هایی بوده که از زمان پیروزی و در طول انقلاب تاکنون انجام شده است.

وی گفت: امروز هر جا نامی از شهدا و دین برده می‌شود و هر جا که مردم با اعتقادات و باورهایشان زندگی می‌کنند پیشرفت بیشتری داشته‌ایم و ناهنجاری‌ها کمتر است که این به برکت پیروی از دستورات ائمه(ع) و راه شهدا است.

فرمانده نیروی انتظامی افزود: اگر وصیت‌نامه شهدا را مطالعه کنید می‌بینید که به پیروی از احکام الهی ائمه(ع) و ولایت توصیه کردند.

اشتری عنوان کرد: شهدا اهداف والایی داشتند و هر کجا زندگی می‌کردند و خانواده‌هایشان هستند محلی برای رفع حاجات مردم است.

وی با اشاره به اینکه امروز توفیق دیدار جانباز عزیزمان سیدنورخدا موسوی را داشتم بیان کرد: سید نور خدا موسوی 8 سال روی تخت خوابیده و یک زندگی نباتی دارد بنابراین جای تبریک دارد سیدنورخدا از دیار غیورمردان لرستان است و امروز سراسر کشور به سیدنورخدا افتخار می‌کند.

فرمانده نیروی انتظامی گفت: سیدنورخدا فقط متعلق به خانواده و شهرش نیست بلکه متعلق به همه کشور، مسلمان  آزاده و هر کسی که دفاع از اسلام و وطن را سرلوحه کار خود قرار داده است.

اشتری خاطرنشان کرد: چند روز پیش در سیستان و بلوچستان و در منطقه لار بازدیدی از پاسگاه مرزی آن منطقه و محل شهادت عزیزان استان لرستان داشتیم و می‌توان گفت خیلی از کسانی که امروز در مرزبانی ما و نیروی انتظامی مشغول خدمت هستند از غیورمردان این دیار هستند.

وی بیان کرد: در دوران دفاع مقدس همین غیورمردان استان لرستان پیشتاز بودند و به نسبت جمعیت این استان جوانان حضور بسیار فعالی در دفاع مقدس داشتند و امروز نیز در نیروی انتظامی خیلی از شهدایی که تقدیم کشور شده مربوط به این خطه است.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینکه شهدا برای حفظ استقلال جمهوری اسلامی ایران جنگیدند افزود: امروز اگر امنیت جمهوری اسلامی ایران بالا است و ثبات کشور ما در بین کشورهای همسایه و منطقه بالاتر و با ثبات است و مردم به راحتی کارهای روزمره خود را انجام می‌دهند به خاطر لطف الهی، عنایات خاص امام زمان (عج)، هدایت مقام معظم رهبری و خون شهدا است.

اشتری گفت: امروز نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به فرماندهی مقام معظم رهبری که مظهر اقتدار است افتخار این را دارد که بیش از 13 هزار شهید و بیش از 20 هزار معلول و جانباز تقدیم کشور کرده است بنابراین امروز نظم، امنیت و آرامش را مرهون ایثارگری‌های شهدا هستیم و در قبال این شهدا و جانبازهایی که ما به ظاهر از دست داده‌ایم.

وی افزود: ما افتخار می‌کنیم که در نیروی انتظامی خدمتگزار مردم شریف ایران اسلامی هستیم. مردم ایران مردمی با فرهنگ، بزرگوار، مهربان و اصیل و ولایت‌مدار و دیندار هستند.