سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

ناوگان حمل‌ونقل عمومی باری فرسوده در لرستان نوسازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ناوگان حمل‌ونقل عمومی باری فرسوده در لرستان نوسازی می‌شود

ناوگان حمل‌ونقل عمومی باری فرسوده در لرستان نوسازی می‌شود

مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان لرستان گفت: کامیون‌های فرسوده با عمر ۲۵ سال و بالاتر که دارای کارت هوشمند فعال‌اند، نوسازی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حسن رحمانی صبح امروز در جمع خبرنگاران از اجرای طرح نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی باری خبر داد و اظهار داشت: کامیون‌های فرسوده با عمر 25 سال و بالاتر با ظرفیت ناخالص بیش از 10 تُن و دارای کارت هوشمند فعال نوسازی می‌شود.

وی افزود: حداکثر میزان تسهیلات در نظر گرفته‌شده در این طرح 70 درصد قیمت خودرو تا سقف سه هزار میلیون ریال برای انواع برندهای اروپایی و کره‌ای با نرخ سود 12 درصد و دو هزار میلیون ریال برای انواع برندهای چینی و روسی با نرخ سود 15 درصد است.

مدیرکل حمل‌ونقل و پایانه‌های استان لرستان عنوان کرد: با توجه به تصمیمات کمیته نوسازی ناوگان، کامیون‌های با عمر 25 سال و بالاتر با ظرفیت ناخالص بیش از 10 تُن و دارای کارت هوشمند فعال و کامیون‌هایی که به دلیل نداشتن معاینه فنی کارت هوشمند آن‌ها  غیرفعال است، مشمول این طرح هستند.

وی بیان کرد: ناوگان مذکور باید دارای کارکرد در سال گذشته بوده و داشتن 12 بارنامه و حداقل پنج هزار کیلومتر پیمایش با بارنامه یا داشتن چهارراه نامه از دیگر شرایط ناوگان مشمول طرح است.

رحمانی بابیان اینکه مالک خودروی فرسوده که متقاضی نوسازی با استفاده از تسهیلات است باید با در دست داشتن کارت هوشمند وسیله نقلیه به یکی از شرکت‌های تأمین‌کننده خودرو مراجعه کند، تصریح کرد: پس از ارائه اسناد مالکیت و اعتبار‌سنجی کارت هوشمند ناوگان و پرداخت حداکثر پنج درصد قیمت خودرو به‌ عنوان پیش‌پرداخت، مالک می‌تواند اقدام به ثبت‌نام در سامانه نوسازی ناوگان و اخذ پیش‌فاکتور با اعتبار حداقل دو ماه کند.

وی با اشاره به اینکه متوسط عمر ناوگان حمل‌ونقل عمومی باری استان نزدیک به 15 سال و حدود دو سال کمتر از میانگین کشوری است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد 8972 دستگاه انواع وسایل نقلیه سنگین در استان فعال هستند که از این تعداد، 1900 دستگاه دارای عمر 25 سال و بالاتر است.