جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۹ فروردین ۱۳۹۹

نبرد رزمندگان لرستانی در دوران دفاع مقدس مستندسازی شود - نمایش محتوای خبر

 

 

نبرد رزمندگان لرستانی در دوران دفاع مقدس مستندسازی شود

نبرد رزمندگان لرستانی در دوران دفاع مقدس مستندسازی شود

امام‌جمعه دورود گفت: رزمندگان لرستان در دوران دفاع مقدس به‌ویژه عملیات‌های حاج عمران و بیت‌المقدس با تقدیم حدود ۵۰۰ شهید نقش پررنگی داشتند که باید این فداکاری‌ها در قالب هنر به نمایش درآید.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از دورود، حجت‌الاسلام رضا حقیان در خطبه‌های این هفته نماز جمعه شهرستان دورود در رابطه با اسراف از نگاه دین اسلام اظهار داشت: یکی از نمونه‌های اسراف در جامعه اسراف در وقت است.

وی افزود: وقت و زمان تنها چیزی است که قابل جبران نیست و از زمانی که در اختیارداریم باید به‌خوبی استفاده کنیم.

امام‌جمعه دورود عنوان کرد: یکی از زمینه‌های پیشرفت‌های کشورهای غربی استفاده درست از وقت بوده و در دین اسلام نیز بر آن تأکید فراوانی شده است.

وی با اشاره به تأکید پیامبر (ص) و ائمه اطهار (ع) درباره استفاده درست از وقت، بیان کرد: باید در این زمینه تدبیر داشته و بر اساس گفته پیامبر (ص) زمان خود را به استراحت، خانواده، عبادت و کار و تلاش اختصاص دهیم.

حقیان با عنوان اینکه پیشرفت آحاد مختلف مردم بر سرنوشت جامعه تأثیر دارد تصریح کرد: اگر تک‌تک افراد جامعه در امورات زندگی برنامه‌ریزی داشته باشند شاهد پیشرفت جامعه نیز خواهیم بود.

امام‌جمعه دورود درباره سالگرد عملیات حاج عمران که با مشارکت رزمندگان لرستانی انجام شد گفت: رزمندگان لرستان در این عملیات 300 شهید تقدیم انقلاب و مردم کرده‌اند و با این عملیات از سقوط پیرانشهر جلوگیری شد.

وی بیان کرد: رهبر انقلاب در پیامی به خانواده‌های شهدای این عملیات گفت که رزم مردم لرستان پیش از اینکه شنیدنی باشد دیدنی است اما در دوران دفاع مقدس مستندسازی مناسبی از رزم رزمندگان لرستان نشده که باید اکنون در قالب هنر به نمایش دربیاید.

حقیان به سالروز فتح خرمشهر در عملیات بیت‌المقدس که روز ایثار و مقاومت نام‌گذاری شده است اشاره و عنوان کرد: پیشرفت‌های کشور در زمینه‌های مختلف و پیروزی‌های پس از انقلاب اسلامی مرهون استقامت مردم است.

وی افزود: در جریان عملیات بیت‌المقدس سپاه به‌ درستی شکل نگرفته بود و ارتش هم با مشکلاتی مواجه بود اما آنچه رزمندگان اسلام را در این عملیات به پیروزی رساند استقامت رهبری مردم و رزمندگان اسلام بوده است.

امام‌جمعه شهرستان دورود با اشاره به روند مذاکرات هسته‌ای گفت: در جریان مذاکرات هسته‌ای هرروز با خواسته‌های غیرمعقول بیشتری از سوی غربی‌ها مواجه هستیم که فراتر از تعهدات بین‌المللی است و حرف مردم در این زمینه همان حرف رهبری است.

حقیان عنوان کرد: برای مقابله با این توطئه دشمنان انقلاب اسلامی بر اساس گفته مقام معظم رهبری استقامت و استحکام داخلی را بیش از گذشته نیاز است که باید در کشور تقویت شود.