جهش تولید | پنج‌شنبه، ۳ مهر ۱۳۹۹

نبود سرمایه در گردش مهمترین چالش تولیدکنندگان بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

نبود سرمایه در گردش مهمترین چالش تولیدکنندگان بروجرد

نبود سرمایه در گردش مهمترین چالش تولیدکنندگان بروجرد

مدیر عامل شهرک صنعتی بروجرد گفت: نبود سرمایه در گردش یکی از مهمترین معضلاتی است که تولیدکنندگان این شهرستان با آن مواجه هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، محمود روزبهانی عصر امروز در کارگروه اشتغال این شهرستان اظهار کرد: این نقیصه موجب تعطیلی و کاهش میزان تولید واحدهای فعال شده و فعالیت آنها را مختل کرده است.

وی با اشاره به فعالیت 76 واحد تولیدی در شهرک صنعتی بروجرد ادامه داد: از این تعداد برخی واحدها نیز به دلایل مختلف تعطیل هستند.

مدیر عامل شهرک صنعتی بروجرد عنوان کرد: نبود سرمایه در گردش و مشکلات عدیده ایجاد شده به دلیل این نقیصه موجب شده‌ است، برخی از این واحدها برای دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شوند.

روزبهانی تاکید کرد: نبود مدیریت فروش، نبود بازار مصرف و مواد اولیه از دیگر مشکلاتی است که در مسیر تولید واحدهای تولیدی قرار گرفته و آنها را با چالش جدی مواجه کرده‌ است.

وی با اشاره به معرفی 30 واحد تولیدی به بانک‌های عامل به منظور دریافت تسهیلات تصریح کرد: یکی از خواسته‌های تولیدکنندگان استفاده از منابع صندوق توسعه ملی و برخورداری از تسهیلات این صندوق است که سود بانکی آنها به مراتب بسیار کمتر از نرخ سودهای اعلام شده توسط بانک‌های عامل است.

در ادامه رئیس شعبه بانک رفاه کارگران شهرستان بروجرد به ارائه گزارشی از عملکرد این بانک در پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت.

محسنی گفت: در حال حاضر پنج واحد برای دریافت تسهیلات به این بانک معرفی شده‌اند که مجموع تسهیلات در نظر گرفته شده برای آنها یک میلیارد و 140 میلیون تومان است.

وی ادامه داد: چهار مورد از موارد یاد شده در مرحله تشکیل پرونده هستند که در صورت اجرای مراحل اولیه کاری آنها امکان پرداخت تسهیلات در سال‌جاری برای آنها وجود دارد.

رئیس شعبه بانک رفاه کارگران بروجرد عنوان کرد: تسهیلات در نظر گرفته شده برای شرکت مونتاژکاران به مبلغ 150 میلیون تومان نیز در مرحله پرداخت تسهیلات است.