جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

نجات چوپان جوان از بند رستم‌دوآب - نمایش محتوای خبر

 

 

نجات چوپان جوان از بند رستم‌دوآب

نجات چوپان جوان از بند رستم‌دوآب

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان لرستان گفت: با تلاش سه ساعته تیم امداد و نجات هلال‌احمر لرستان در کوهستان، جوان 26 ساله از مرگ حتمی نجات یافت.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حسین رضامرادی صبح امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد اظهار کرد: مرکز کنترل عملیات امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر لرستان توانستند، با تلاش سه ساعته در کوهستان، جوان 26 ساله را از مرگ حتمی نجات دهند.

وی از پایان عملیات نجات جوان پلدختری خبر داد و گفت: به دنبال تماس با مرکز 112 مبنی بر گیرافتادن این جوان در منطقه‌ای از ارتفاعات شهرستان پل‌دختر به نام رستم‌دوآب تیم امداد و نجات از کوهستان این جمعیت در حالت آماده‌باش کامل قرار گرفت.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر لرستان گفت: این حادثه که در ساعات پایانی عصر دیروز اتفاق افتاد و هرچه هوا تاریک‌تر می‌شد، ترس و نگرانی بیشتری بر خانواده این جوان حاکم می‌شد که همین امر باعث حساسیت این عملیات شده بود، پس از گذشت لحظاتی و شناسایی دقیق محل سقوط این جوان چوپان، تیم عملیات امداد و نجات از کوهستان به نزدیک‌ترین نقطه محل گیر افتادن فرد مورد نظر رسید.

مرادی ادامه داد: به محض استقرار تیم امداد و نجات کوهستان با استفاده از ست کوهستان و زدن کارگاه، این جوان که در شرایط خیلی خاصی قرار گرفته بود، به طرز بسیار مطلوبی از ارتفاعات به دامنه کوه هدایت شد و سپس به روستای محل اقامت وی انتقال دادند.