رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

نخستین مرکز رادیولوژی لرستان امسال راه‌اندازی می‌شود‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین مرکز رادیولوژی لرستان امسال راه‌اندازی می‌شود‌

نخستین مرکز رادیولوژی لرستان امسال راه‌اندازی می‌شود‌

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: احداث بیمارستان فوق تخصصی و راه‌اندازی نخستین مرکز رادیولوژی از مهم‌ترین برنامه‌های علوم پزشکی لرستان در سال ۹۴ است.

کوروش ساکی، در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: در سال گذشته نخستین اورژانس هوایی کشور راه‌اندازی شد و میزان مرگ‌ومیر مادران باردار شاخصی است که موردتوجه قرار می‌گیرد و از زمانی که بحث اورژانس هوایی مطرح شد آمار مرگ‌ومیر در سال 92، 9 نفر بود که در سال 93 به پنج نفر رسید که رقم قابل‌توجهی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان در رابطه با برنامه‌های سال 94 دانشگاه علوم پزشکی، بیان کرد: بهسازی و بازسازی شش اورژانس استان، احداث بیمارستان فوق تخصصی، استانداردسازی زایشگاه‌ها، تجهیز بیمارستان الیگودرز، پنج مرکز تخصصی و تشخیص و درمانی غربالگری سرطان در استان، راه‌اندازی نخستین مرکز رادیولوژی، سی‌تی‌اسکن پلدختر، ام آرای بیمارستان شهید رحیمی در دستور کار است.

وی افزود: احداث بیمارستان در استان و بیمارستان جایگزین بیمارستان عشایر، مجوز بیمارستان 100 تخت خوابه اطفال در خرم‌آباد، ساخت بیمارستان در دورود و کوهدشت، ساخت مراکز درمانی و خانه بهداشت و تکمیل بیمارستان بروجرد که پیشرفت فیزیکی 65 درصد دارد نیز از برنامه‌های امسال است.

ساکی با بیان اینکه افزایش جذب دانشجو در سه رشته داخلی، اطفال و بی‌هوشی را در برنامه‌های خود داریم، عنوان کرد: باید از نظر سطح ارائه خدمات آموزشی و درمانی دارای استانداردهای پذیرش دکترا باشیم و نیز افتتاح رسمی دانشکده داروسازی راداریم.

وی با اشاره به اینکه شعار امسال سازمان بهداشت جهانی سلامت غذایی، امنیت غذایی است، خاطرنشان کرد: تغییر سبک زندگی مردم و نوع غذایی مردم سبب افزایش وقوع بیمارهای نوظهور و بیماری‌های قلبی و عروقی و نیز سن و میزان ابتلا به سرطان نیز کاهش‌یافته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با اشاره به تفکیک و راه‌اندازی مجمع خیرین سلامت در علوم پزشکی از سال گذشته، افزود: مشارکت مردم در زمینهٔ سلامت می‌تواند تأثیر بزرگی بر ارتقای سلامت داشته باشد و از جمله کمک‌های خیرین در سال گذشته مردم بروجرد برای بیمارستان و درمانگاه‌های بروجرد 760 میلیون تومان کمک و تقاضای همکاری در ساخت بیمارستان 120 تخت خوابی داشته‌اند.