جهش تولید | پنج‌شنبه، ۳ مهر ۱۳۹۹

نخستین ناحیه شهرداری خرم‌آباد افتتاح شد - نمایش محتوای خبر

 

 

نخستین ناحیه شهرداری خرم‌آباد افتتاح شد

نخستین ناحیه شهرداری خرم‌آباد افتتاح شد

با حضور ایرج عبدی نماینده مردم خرم‌آباد در مجلس، فرماندار خرم‌آباد، شهردار خرم‌آباد و جمعی از مسئولان استان لرستان نخستین ناحیه شهرداری خرم‌آباد در منطقه میدان تیر این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، شهردار خرم‌آباد در مراسم افتتاح نخستین ناحیه شهرداری این شهرستان که تحت عنوان ناحیه هفت منطقه دو خرم‌آباد برگزار شد، گفت: شهر خرم‌آباد دارای وسعت بسیار زیادی است که روستاهای چسبیده به این شهر نیز از خدمات شهری برخوردار هستند و انتظار ما از مسئولان استانداری این است که مشکل این روستاها را حل و فصل کنند.

یحیی عیدی بیرانوند اظهار کرد: هدف از ایجاد نواحی شهرداری خرم‌آباد آگاهی و شناخت هر چه بیشتر نیروهای شهرداری نسبت به نارسایی‌های مناطق است.

وی یکی دیگر از اهداف تشکیل این نواحی‌ها را برنامه‌ریزی دقیق‌تر جهت ارائه خدمات به شهروندان عنوان کرد و اظهار داشت: امکان وصول بهتر درآمد، دسترسی آسان ارباب‌رجوع برای خدمت بیشتر، تغییر رویکرد نیروهای متراکم در بدنه شهرداری، تقسیم کار، استفاده از توان ساکنان مناطق و برای عدالت خدمات شهری این مناطق ایجاد شده‌اند.

شهردار خرم‌آباد خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی نواحی شهرداری خرم‌آباد این شهرداری صاحب متولی می‌شود.

عیدی بیرانوند تصریح کرد: بر اساس آمار سال 85 جمعیت منطقه میدان تیر و فلک‌الدین 21 هزار نفر جمعیت داشته و 326 هکتار مساحت جغرافیایی آنها است.

این مسئول تصریح کرد: در حال حاضر جمعیت این دو منطقه به بیش از 36 هزار نفر رسیده و تشکیل ناحیه هفت می‌تواند در راستای خدمات‌دهی بیشتر به این مناطق تلاش کند زیرا این منطقه دارای مردمانی خوب و متدین هستند که نیازمند به خدمت بیشتری هستند.

شهردار خرم‌آباد گفت: با راه‌اندازی مجتمع مسکونی 1200 واحدی کوی ارتش در این منطقه باید خدمات بیشتری ارائه شود.

عیدی بیرانوند یادآور شد: ما در سال آینده تلاش می‌کنیم که یک چهارم از معابر سطح شهرستان خرم‌آباد را آسفالت کنیم.

لازم به ذکر است در این مراسم محمدمیرزا ولی‌پور به عنوان سرپرست شهرداری ناحیه هفت منطقه دو خرم‌آباد انتخاب شد.